11. jún. 2024 o 06:00
krsk, Koktejl

Pravda o odchode z Telerána! Lenka Šóošová vyvracia dohady: Chcela by som zdôrazniť...

placeholder
Posledné Teleráno Šóošovej a Juraška bolo nabité emóciami.
Zdroj: Reprofoto/TV Markíza

Uviedla veci na pravú mieru?

Domáce promi
11. jún. 2024 o 06:00
Pravda o odchode z Telerána! Lenka Šóošová vyvracia dohady: Chcela by som zdôrazniť...

Uviedla veci na pravú mieru?

Moderátori Lenka Šóošová (48) a Roman Juraško (45) spríjemňovali ranné vstávanie divákom Markízy 19 rokov. Boli najdlhšie vysielajúcou stabilnou moderátorskou dvojicou na obrazovkách. Lenka sa však po takmer dvoch dekádach rozhodla z relácie Teleráno odísť. V rozhovore pre Refresher zdôraznila, že bola už od detstva ranné vtáča. Chcela mať čo najdlhší deň a čo najviac toho stihnúť. Všetko sa však po rokoch zmenilo.

V závere jej posledného Telerána za Lenkou a Romanom prišiel s kyticou generálny riaditeľ Markízy Peter Gažík, ktorý sa moderátorke poďakoval a zaspomínal si na ich začiatky. Dvojicu prišli podporiť kamaráti ako Zuzana Smatanová, Dominika Kavaschová, Matúš Krnčok či Kvetka Horváthová. Dobroty vo vysielaní napiekla exmarkizáčka Adriana Poláková a v pozadí zotrvali aj Vinczeovci, ktorí prišli porozprávať o adopcii.

"Ja by som chcela poďakovať hlavne štábu, pretože bez nich by sme neboli my. A naozaj to bola krásna jazda. Roman, ďakujem, veľké ďakujem tebe, však ty vieš, že proste bez teba by sme neboli dvojka. Chcem sa poďakovať aj celej Markíze, Teleránu. Všetkým, ktorí sú v zákulisí, lebo proste viem, že keby vás nebolo, keby ste neboli, akí ste, keby sme naozaj neboli jeden tím, tak by sme neboli my. A neboli by sme tu tak dlho," povedala dojatá Šóošová. Vďaku vyjadrila aj divákom za ich priazeň.

Jej posledná relácia sa vysielala v čase, keď vrcholil spor medzi televíziou a moderátorom Michalom Kovačičom kvôli vysielaniu politickej diskusnej relácie Na telo. "Boj o podobu spravodajstva televízie Markíza prebieha už celé mesiace. Čelíme tlakom nielen od politikov, ale aj od vlastného vedenia. Pokusy o cenzúru v diskusiách začali hneď začiatkom roka a dennodenným tlakom krátko nato čelili aj Televízne noviny," uviedol v poslednej časti Na telo Kovačič. Viac sa dočítate TU.

Moderátorka sa preto rozhodla prehovoriť o svojom postoji práve v rozhovore pre Refresher. "Chcela by som zdôrazniť, že môj odchod sa udial na vlastnú žiadosť a nesúvisí s aktuálnym dianím v TV Markíza, keďže sa vo mne toto rozhodnutie rodilo dlhé mesiace. Sloboda novinárskej práce je neoddeliteľnou súčasťou demokratickej spoločnosti, v akej žijeme aj my na Slovensku," vysvetlila.

"Toto rozhodnutie sa rodilo postupne, dlho a vôbec nie jednoducho. Teleráno bol totiž môj "crush" od prvého momentu. A teraz si predstavte, že takmer 20 rokov robíte prácu, ktorú milujete, ale zároveň cítite, že už potrebujete v živote zmenu," dodala Šóošová.