26. máj. 2024 o 14:40
krsk, Koktejl

Šokujúci záver Na telo: Z tohto obvinil Kovačič vedenie Markízy v priamom prenose?!

placeholder
Relácia Na telo v nedeľu 26. mája.
Zdroj: Reprofoto/TV Markíza

Relácia mala nečakaný záver.

Domáca politika
26. máj. 2024 o 14:40
Šokujúci záver Na telo: Z tohto obvinil Kovačič vedenie Markízy v priamom prenose?!

Relácia mala nečakaný záver.

Televízna sezóna kvôli blížiacemu sa letu pomaly končí, no osud diskusnej relácie Na telo s moderátorom Michalom Kovačičom (41) je otázny po tom, čo sa ju rozhodli ukončiť predčasne. Markíza avizovala, že odvysiela už len dva diely, potom reláciu sťahuje z vysielania.

"Vzhľadom na objektívne dramaturgické výzvy v posledných týždňoch a s tým súvisiacu potrebu zabezpečiť názorovú pluralitu, budú tieto dve relácie pred voľbami do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia v sobotu 8. júna 2024, poslednými v jarnej časti našej programovej štruktúry," oznámila portálu O médiach televízia. Nasledovať má letná pauza, počas ktorej má televízia zvažovať najvhodnejší formát nedeľnej politickej diskusie.

Prehovoril v priamom prenose

V nedeľu o 13:00 h sa v Na telo stretli politici Richard Sulík, Jaroslav Naď a József Berényi. Záver však nabral nečakaný spád, keď v priamom prenose prehovoril moderátor Michal Kovačič.

"Na záver vám musím povedať jednu dôležitú vec, ktorá sa týka vysielania relácie Na telo. Boj o podobu spravodajstva televízie Markíza prebieha už celé mesiace. Čelíme tlakom nielen od politikov, ale aj od vlastného vedenia. Pokusy o cenzúru v diskusiách začali hneď začiatkom roka a dennodenným tlakom krátko nato čelili aj Televízne noviny," spustil v závere diskusie Kovačič.

"Vďaka tomu, že sa naša redakcia nezľakla, zomkla sa a spoločne sa im postavila, dodnes majú úplne inú podobu, než do akej ich naše vedenie tlačí. Späť ale k Na telo. Za 6 rokov vysielania sa stalo najcitovanejšou a najsledovanejšou diskusiou na Slovensku. Nič na tom nezmenil ani pártýždňový bojkot dohodnutý koaličnými politikmi. Naopak, víťazilo v diváckom záujme aj bez nich, preto by bolo logické, aby naše vedenie reláciu podporilo, ono sa ale naopak rozhodlo škrtať jeho epizódy," pokračoval.

"Je to paradoxné, že sa to deje v ten istý týždeň, čo získalo novinársku cenu. Slovensko práve teraz prežíva boj o orbanizáciu našich televízií. Na verejnosti sa debatuje o budúcnosti RTVS. Tento boj sa ale v skutočnosti odohráva všade. Ak to nezastavíme, bude to mať zničujúce následky pre slovenskú demokraciu," uzavrel a poprial divákom pekný deň.

Rozhodnutie je pre okolie Kovačiča nečakané. Moderátor len pred pár dňami získal spomínané novinárske ocenenie. "Ďakujem porote za tohtoročnú Novinársku cenu," napísal ešte 21. mája na Instagrame.