25. máj. 2024 o 15:49
krsk, TASR, Koktejl

Po zrážke pri Sabinove sú ťažko zranené 3 deti: Vodič z miesta unikal!

placeholder
V okrese Sabinov osobné auto pri nehode zranilo niekoľko osôb.
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj

Správy z východného Slovenska šokujú.

Domáce krimi
25. máj. 2024 o 15:49
Po zrážke pri Sabinove sú ťažko zranené 3 deti: Vodič z miesta unikal!

Správy z východného Slovenska šokujú.

V obci Červená Voda v okrese Sabinov osobné auto pri nehode zranilo šesť osôb, z toho tri deti. Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR tam vyslalo dva záchranárske vrtuľníky a tri pozemné ambulancie. OS ZZS o tom informovalo na sociálnej sieti, s tým že zásah stále prebieha.

"Počas spoločenskej akcie z neznámych príčin narazilo auto do davu ľudí," uviedla prešovská krajská polícia na sociálnej sieti s tým, že vodič po nehode z miesta činu utiekol. Vďaka reakcii operačného strediska a policajných hliadok zo Sabinova bol v krátkom čase vypátraný a zadržaný.

"Dychová skúška u 59-ročného vodiča bola pozitívna a dosiahla hodnotu viac ako dve promile," doplnila polícia s tým, že prípadom sa intenzívne zaoberá a na mieste je prítomný vyšetrovateľ.

Z operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) informovali, že terénne auto narazilo do skupiny osôb. Predbežne uviedli, že ťažko zranené sú tri deti a zatiaľ nezistený počet dospelých má menšie poranenia. Na mieste zasahuje osem príslušníkov HaZZ zo Sabinova.

Podľa informácii Markízy došlo k nehode pri podniku, ktorý sa nachádza za obcou. Na mieste organizovali guláš párty s odhadovaným počtom 500 účastníkov.

Podľa svedkov z miesta nehody sa mal vodič na akcii pohádať s iným účastníkom. Následne mal sadnúť do auta a namieriť si to do davu ľudí, povedali Markíze svedkovia. Vodič mal následne z miesta nehody ujsť, no v Sabinove ho zadržala policajná hliadka.