14. jún. 2024 o 16:00
žani, Koktejl

Zuzana Vačková sa zverila s intímnym problémom, tajila to 20 rokov: Hanbila som sa!

placeholder
Obľúbená herečka Zuzana Vačková
Zdroj: Instagram/zuzanavackova

Už nemá problém o intímnej téme rozprávať nahlas.

Domáce promi
14. jún. 2024 o 16:00
Zuzana Vačková sa zverila s intímnym problémom, tajila to 20 rokov: Hanbila som sa!

Už nemá problém o intímnej téme rozprávať nahlas.

Obľúbená herečka a tiež vplyvná influencerka Zuzana Vačková (55) prehovorila o chúlostivom probléme, o ktorom sa ľuďom nehovorí ľahko. Už vo februári sa so sledovateľmi na sociálnych sieťach podelila, že aj ona patrí medzi 75% Slovákov, ktorých trápia hemoroidy. "Aj keď sú niektoré problémy nepríjemné, netvárme sa že neexistujú," napísala k tejto často tabuizovanej téme.

O probléme sa viac rozhovorila v internetovom podcaste. "Myslím si, že celkovo zdravie by nemalo byť tabuizovanou témou. Jasné, že človek nechce, aby o tom, čo prežíva alebo aké má choroby, alebo čo ho bolí, vedel celý svet, ale napriek tomu si myslím, že netreba skrývať, že sú isté bolesti, ktoré prežívame," začala Vačková a rovno spomenula hemoroidy.

"Je to tiež téma, ktorá nie je úplne instagramová, nie je to úplne na plagát, ale veľmi veľa ľudí to prežíva. Ja zo svojej skúsenosti môžem povedať, že som s tým začala mať problémy ako mladé dievča a trvalo mi dvadsať rokov, kým som vyhľadala lekársku pomoc, lebo som sa za to hanbila. A je podľa mňa škoda trpieť a hanbiť sa a nevyhľadať lekára, keď si môžem pomôcť," povzbudila slovami ľudí, ktorí sa ešte neobrátili na odborníka.

Rovnaký pohľad má aj na ťažkosti spojené s duševným zdravím či sexualitou. "Myslím si, že by sme sa nemali tváriť, že svoje telo nemáme, ale že by sme ho mali viac počúvať. A že ak naše telo alebo duša má niekde nejakú boliestku, mali by sme vyhľadať niekoho, kto nám s tou boliestkou dokáže pomôcť, lebo lekári sú tu na to, aby nám pomáhali. Či sa to už týka povedzme aj sexuality, možno aj v tomto zrelom veku, keď si ľudia myslia, že už všetkému rozumejú a už všetko zažili. Potom sa zrazu telo začne meniť a prichádzajú otázky, na ktoré nemajú odpovede. Alebo si tie odpovede domyslia namiesto toho, aby išli za odborníkom a dostali pomoc," zdôraznila herečka.