24. máj. 2024 o 13:00
krsk, TASR, Koktejl

Uplynul rok od náhlej smrti Heribana († 43): Emotívny odkaz synov Danovi do neba!

placeholder
Kamila a Dano Heribanovci.
Zdroj: Instagram/kami_heribanova

Slovensko prišlo pred rokom o talentovaného herca.

Domáce promi
24. máj. 2024 o 13:00
Uplynul rok od náhlej smrti Heribana († 43): Emotívny odkaz synov Danovi do neba!

Slovensko prišlo pred rokom o talentovaného herca.

Daniel Heriban odišiel náhle a nečakane do hereckého neba vlani 24. mája. Hviezda seriálu Horná Dolná po sebe zanechala manželku a herečku Kamilu (43) a troch synčekov Thea, Viktora a Martina.

Ako informuje Nový Čas, na výročie úmrtia ockovi adresovali traja chlapci odkaz do neba, ktorý umiestnili na hrobe. "Ľúbime ťa, tato. Si v našich srdciach, Danko," píše sa na stuhe vo venci v tvare srdca s Heribanovou fotkou. FOTO si pozrite TU.

Hrob Heribana sa podľa denníka nachádza kúsok od plotu domu jeho rodičov. Pietne miesto v obci neďaleko Trnavy postupne dostáva nový šat. Miesto posledného odpočinku milovaného muža má často navštevovať vdova Kamila spolu s deťmi.

Nečakaný odchod

Herca v máji minulého roka pre nevoľnosť zverili do rúk záchranárskeho tímu, padlo podozrenie na disekciu hrudnej aorty. Heribana však bez vykonania CT nechali odísť domov. Na druhý deň umelec skolaboval a napriek resuscitácii zomrel. Mal mať spomínanú diagnózu. Postup začal preverovať Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, výsledok zatiaľ nie je známy.

Heriban mal na konte množstvo televíznych aj divadelných úloh, no do pamäte väčšiny slovenských divákov sa hlboko zaryl ako komediálna postavička obľúbeného markizáckeho seriálu Horná Dolná.

Ako legendárny Ďuro Brmbalík, dlhoročný priateľ Eriky Bednárikovej, ktorú stvárnila Petra Polnišová, bavil slovenské domácnosti roky. Objavil sa aj vo filme Únos, Sviňa či seriáloch Druhá šanca, Hniezdo a Pumpa.