08.08.2022 12:59
TASR, Koktejl

Dvaja Poliaci stále bojujú v Chorvátsku o život: Vyše desať ranených prevezú do vlasti

placeholder
Havária poľského autobusu v Chorvátsku si vyžiadala niekoľko životov.
Zdroj: TASR/AP

Dvaja z poľských občanov, zranených cez víkend pri havárii autobusu v Chorvátsku, sú stále v kritickom stave.

Zahraničné správy
08.08.2022 12:59
Dvaja Poliaci stále bojujú v Chorvátsku o život: Vyše desať ranených prevezú do vlasti

Dvaja z poľských občanov, zranených cez víkend pri havárii autobusu v Chorvátsku, sú stále v kritickom stave.

Ostatní zranení pasažieri, hospitalizovaní v chorvátskych nemocniciach, sú v stabilizovanom stave. V pondelok o tom informovalo ministerstvo zdravotníctva v Záhrebe, píše tlačová agentúra HINA.

Poľský autobus s 42 cestujúcimi a dvoma vodičmi smeroval do mariánskej svätyne v Medžugorí na juhu Bosny a Hercegoviny, keď v sobotu okolo 05.30 h zišiel na severe z Chorvátska z diaľnice A4 do priekopy. Dvanásť ľudí zahynulo a ďalších 32 utrpelo zranenia, z nich 19 bolo zranených vážne.

Dvaja z pasažierov sú umiestnení na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) vo Všeobecnej nemocnici vo Varaždine, meste blízko maďarskej hranice. Ich stav zostáva kritický, uviedlo chorvátske ministerstvo.

V tej istej nemocnici stále liečia ďalších päť Poliakov a sú v stabilizovanom stave. Štyroch pacientov prepustili a už sa vrátili do Poľska. Štyria zo zranených cestujúcich podstúpili vo Varaždine operáciu. Vo Všeobecnej nemocnici v meste Čakovec sú obaja pacienti stabilizovaní a ten, čo je v súčasnosti na JIS-ke, bude pravdepodobne čoskoro presunutý na úrazové oddelenie.

Všetkých šesť pacientov vo verejnej nemocnici Dubrava v hlavnom meste Záhreb a šesť pacientov vo fakultnej nemocnici Záhrebskej univerzity (KBC) je stabilizovaných. Traja z nich sú pripravení na prepustenie, doplnilo ministerstvo.

Poľsko plánuje tento týždeň previezť do vlasti vyše desať ranených ľudí, pravdepodobne už v stredu, oznámil námestník poľského ministra zdravotníctva Waldemar Kraska.

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-icon
© 2010 - 2021
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.