25. máj. 2024 o 05:00
jž, Koktejl

Filip Sulík lieta v problémoch: Polícia ho vytiahla ráno z postele! Čo sa stalo?

Všetko zdokumentoval.

Domáce promi
25. máj. 2024 o 05:00
Filip Sulík lieta v problémoch: Polícia ho vytiahla ráno z postele! Čo sa stalo?

Všetko zdokumentoval.

Filip Sulík (28) je známy svojim úprimným štýlom vyjadrovania sa na sociálnych sieťach. Avšak nie vždy to je výhodou. Filip komentoval správanie už mnohých osôb, stihol sa vyjadriť napríklad aj k influecerke Ráchel Karnižovej, primátorovi Bratislavy Matúšovi Vallovi či ženíchom oboch sérií Ruža pre nevestu Tomášovi Tarrovi i Radkovi Urbanyakovi. Ako sám priznal, žiadnu z týchto káuz neľutuje.

Začiatkom roka si syn politika Richarda Sulíka na sociálnej sieti doberať s exfarmárom Imrichom Baronom Štefaníkom, ktorý mal počas živého vysielania ukázať údajné Filipove intímne fotky. Filip sa rozhodol celú vec vziať do vlastných rúk a uverejnil odkaz, na ktorom boli snímky Imrichových intímnych partií. Obsah nebol voľne dostupný, ale užívateľ sa k nemu dostal až po zaplatení predplatného v hodnote 7 eur.

Barón podal na Filipa trestné oznámenie. "Ja si želám, aby som bol odsúdený na tri roky a ja by som sa každé ráno v tej base budil so smiechom, že toto sa stalo. Toto keby sa udialo, keby reálne bol súd o tom, že sme organizovaná skupina, ktorá sa spojila, aby sme rozšírili Barónov bryndzový k**ot to by bola najúžasnejšia udalosť v histórii ľudstva. Ja som ochotný sedieť desať rokov, ak tento súd prebehne. Prosím Barón nájdi si dobrých právnikov, prosím potlač to čo najďalej to musíme byť zapísané do histórie Slovenska," hovoril Filip vo februári.

Neskôr v rovnaký deň Filip informoval svojich sledovateľov na sociálnej sieti, že ho už kontaktovala polícia. "No volali mi z polície teda, že už vlastne operatívci už konajú. Vlastne je na to nasadený ten istý tím, čo riešil aj Kuciaka. Najviac špičkoví vyšetrovatelia celej polície," prezradil vtedy. Filipove aj Barónove vyjadrenia si môžete pozrieť vo videu nad článkom.

Nasledujúce tri mesiace sa od začiatku kauzy nič nedialo, až doteraz. "Došli ma ráno domov do bytu zobrať pandle z postele," napísal Filip na sociálnu sieť k snímke, na ktorej je policajt. Neskôr potvrdil, že je to kvôli kauze s Barónom. Filip momentálne nahráva denné vlogy a ako sa sám pochválil, všetko má zdokumentované. Zverejnil aj krátke ústrižky zo zadržania, ktoré nájdete vo videu nad článkom. Barón neinformoval na sociálnej sieti, či bol tiež vypočúvaný.