11. dec. 2023 o 17:00
mob, Koktejl

Českého moderátora trápila bolesť zubov: Diagnóza ho položila na kolená, prišiel o čeľusť a štvrtinu úst!

placeholder
Skúsený český reportér Josef Kvasnička.
Zdroj: Facebook/J.K.

Všetko odštartoval banálny problém.

Zahraničné promi
11. dec. 2023 o 17:00
Českého moderátora trápila bolesť zubov: Diagnóza ho položila na kolená, prišiel o čeľusť a štvrtinu úst!

Všetko odštartoval banálny problém.

Diváci Českej televízie si skúseného reportéra Josefa Kvasničku (51) spájali vždy s dianím v Zlíne a jeho okolí. Dnes je novým moderátorom programu Událostí, no iba málokto tuší, čím si prešiel pred dvoma desaťročiami, informuje denník Blesk.

Ako tridsiatnikovi mu diagnostikovali zhubný nádor, kvôli ktorému prišiel o celú pravú dolnú čeľusť a štvrtinu úst. Všetko sa to začalo problémom, ktorý sem-tam trápi každého. Obyčajnou bolesťou zubov.

„Myslel som si, že to bude iba nejaký kaz, ktorý vyrieši zubár počas jednej návštevy. Zub mi vyvŕtali, ale bolesť neustupovala. Pri ďalšej návšteve mi pôvodne vŕtaný zub vytrhli a dali von aj susedný. Bolesť bola ale stále horšia a silnejšia,“ prezradil Kvasnička vlani v marci v šou 13. komnata.

Čo mu povedali na stomatologickej klinike v Prahe, ho úplne zlomilo. „Nikdy predtým som nebol hospitalizovaný. Odchádzal som odtiaľ ako onkologický pacient s fatálnou diagnózou,“ povedal redaktor a dodal, že po odchode z ordinácie plakal na lavičke asi pol hodinu.

Po náročných operáciách sa musel naučiť znova hovoriť a artikulovať, ale netrápilo ho iba to. „Po verdikte lekárov som riešil, či budem môcť robiť prácu, ktorú mám tak rád, ako budem vôbec po zákroku vyzerať, či ma vôbec bude chcieť nejaká žena, a či sa ma moje okolie možno nebude báť. A hlavne - či tu vôbec ešte budem,“ opísal celú situáciu dlhoročný novinár.

Lekári ho však uistili, že keď bude na sebe pracovať, výsledok sa dostaví a on sa bude môcť znova vrátiť na obrazovky. Po počiatočnom šoku a fáze sebaľútosti im uveril a sľúbil si, že chorobu porazí. To sa mu napokon podarilo.