Domáce promi
photo Foto
video Video
07. dec. 2023 o 12:00
jž, Koktejl

Czoborová ukázala vážne zábery z nemocnice: Vedela som, že k tomu bude musieť prísť

Svoju cestu sa rozhodla dokumentovať.

Domáce promi
07. dec. 2023 o 12:00
Czoborová ukázala vážne zábery z nemocnice: Vedela som, že k tomu bude musieť prísť

Svoju cestu sa rozhodla dokumentovať.

Známa fitneska Zora Czoborová (56) nedá na cvičenie dopustiť napriek vážnym následkom, ktoré jej ostali po ťažkej nehode. Ako 18-ročná napálila na motorke do kamióna. V nemocnici strávila tri mesiace. Nakoniec sa z toho vtedy dostala a začala športovú kariéru. Po vyštudovaní FTVŠ sa amatérsky venovala fitnes a stala sa majsterkou sveta v aerobiku.

Na sociálnej sieti sa Zora zdôverila fanúšikom, že ide na operáciu kolien. Jej ľavá noha sa celý život bránila, a teda viac zaťažovala tú pravú, takže si zničila obe kolená. "Už asi 15 alebo 20 rokov pomaly moje kolená nadsluhujú. Vedela som, že k tomu bude musieť prísť, bojovala som, žila som s bolesťami. Cvičila som s bolesťami. Ako šporťák som zvyknutá a prísna na seba," vysvetľovala fitneska dôvod operácie.

V poslednom čase sa dostala do takého stavu, že bolesti pociťovala nielen počas cvičenia, ale stále. Bolo jedno či cvičila, či išla len so psami na prechádzku. Dokonca aj keď sedela, ležala či dokonca spala.

"Takže ja už som v podstate 2 roky tak strašne trpela, že od 1 po 10 ak je škála, tak ja som už bola na 15," popisuje svoj zdravotný stav Zora. Podľa jej slov bolo najhoršie, že mala pocit ako keby sa jej "rozčapili" holenné kosti a už sama cítila, že to ďalej nejde.

Zvolila nemocnicu, v ktorej ako jedinej v strednej Európe robia robotické operácie. Po vyšetrení jej doktor povedal, že je v takom vážnom stave, že nemá význam, aby jej vymienili len jeden kĺb. Preto má podstúpiť operáciu oboch kolenných kĺbov naraz. "Moju cestu som sa rozhodla nahrávať kvôli vám, ktorí ste mi písali, že máte rovnaké zdravotné problémy ako ja s kolennými kĺbmi. Preto som sa rozhodla túto moju cestu zmapovať na mojom Instagrame," pokračuje Zora vo svojom vyjadrení.

Na záver doplnila, že bude naozaj zdieľať svoje pocity aj postupnosť a verí, že sa opäť dostane do pohody a bude pre fanúšikov pozitívnou motiváciou, aby sa nebáli. Zároveň sa chce sama na sebe učiť to, čo potom bude môcť vo svojej praxi ľuďom odporúčať, hlavne čo sa týka pooperačnej rehabilitácie alebo ako sa opäť začleniť do bežného života.