14. jún. 2024 o 09:30
mj, Koktejl

VIDEO Dankova Sylvia po veľkej kritike: Chcela by som sa vyjadriť k fotke, ktorú som pridala s Andrejom!

Priateľka Andreja Danka Sylvia si obhajuje kontroverzné tričká, za ktoré schytali kritiku.

Celebrity
14. jún. 2024 o 09:30
VIDEO Dankova Sylvia po veľkej kritike: Chcela by som sa vyjadriť k fotke, ktorú som pridala s Andrejom!

Priateľka Andreja Danka Sylvia si obhajuje kontroverzné tričká, za ktoré schytali kritiku.

Podpredseda parlamentu Andrej Danko (SNS) ešte v januári spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej narazil do semafora a zdemoloval ho. Odmietol tvrdenie, že by za jeho nehodu mohol alkohol, no z miesta incidentu odišiel. Podľa jeho slov bol dôvodom opustenia miesta „činu“ zlomený zub. Akýmsi zadosťučinením malo byť verejné upratovanie bratislavskej Dúbravky, do ktorého sa neskôr zapojil.

Kauza vyvolala rozbúrené emócie

Samozrejme, tento incident vyvolal vo verejnosti rozporuplné reakcie a pocity. Danko mal podľa svojich slov dostať šmyk a naraziť do semafora. Vec od marca vyšetrovali ako priestupok.

Začiatkom roka sa tiež známy politik začal na verejnosti objavovať s I. vicemiss Slovenska 2021 Sylviou Šulíkovou. Boli spolu zachytení v lietadle, v ktorom cestovali na dovolenku do Dubaja. Vtedy na takéto počínanie reagoval Igor Matovič. "Ísť do Abu Dabí s pipenkou s novými čerešničkami a nechať si Pellegrinim schváliť ospravedlnenie neúčasti v platenej práci ako “iné pracovné povinnosti poslanca”, to dokáže len primitív ako ten na foto v lietadle z utorka tohto týždňa," napísal vtedy na sociálnej sieti.

Kontroverzné tričká

Andrej so Sylviou však šokovali opäť, keď pred pár dňami zverejnili spoločnú fotku v kontroverzných tričkách, niečo ako Andrejov „merch“. Na Instagrame Sylvie sa objavila fotka zamilovaného párika, pričom politik má na sebe tričko s nápisom R.I.P. semafór a jeho partnerka zas nápis Noačo a pod tým obrázok čerešničiek.

Sylvia sa pýtala svojich fanúšikov, či by mali záujem o takéto a podobné tričká s ďalšími výrokmi, ktoré „preslávili“ spomínaného politika. Reakcie fanúšikov na seba nenechali dlho čakať a vo väčšine prípadov išlo o kritiku a ľudia vnímali tento „merch“ ako nevkusný a hlavne drzý, čo dobre vystihuje nasledovný komentár. „"Sorry, Sylvi, ale toto je tak nechutne drzé, že reálne neverím vlastným očiam, že človek ako ty vôbec dal toto na net," napísala sledovateľka.

Keďže kritika sa po uverejnení príspevku valila z väčšiny komentárov, Sylvia následne natočila video s obhajobou...

Nechceli sa nikoho dotknúť...

Sylvia sa vo videu prihovorila svojim sledovateľom. „...určite sme sa nechceli týmito tričkami nikoho dotknúť, nikoho uraziť a ani sa posmievať z danej situácie. To nebol plán,“ vysvetľuje blondínka a pokračuje. „Plán bol taký, že by tieto tričká ľudí potešili a robili by vám radosť. Ani by mi nenapadlo, že by to schytalo takúto vlnu kritiky, ale pozrela som sa na to z vašej strany,“ pokračuje Sylvia a hovorí, že to chápe a že ju to tak ľudsky zamrzelo.

„Pretože, keď si nemenované stránky robia srandu a majú už aj takéto tričká a predávajú ich na stránke, tak je to v poriadku. Ale už keď takéto tričká urobíme my, tak to v poriadku nie je,“ obhajuje sa ďalej.

Na záver odkazuje všetkým záujemcom o tričká, že im ich veľmi rada pošle a bude rada, ak im budú robiť radosť. „Pretože presne tie tričká boli na toto urobené,“ uzatvára svoju reč Sylvia.

Dva úplne rozdielne svety

Sylvia pri svojej obhajobe tričiek poukázala na to, že predsa iné stránky si bežne takéto tričká môžu predávať a keď to urobia oni s Andrejom, zrazu je zle. Aj to, samozrejme, uhol pohľadu.

Mnohí ľudia to však vidia inak. Ako napísal jeden z fanúšikov: „Je veľký rozdiel, keď predáva tričká satiristická stránka na to vytvorená a predseda parlamentu, ktorý je nielenže tým, kto reálne semafor zbúral, následne ušiel z miesta nehody, ale je to politik a verejný činiteľ platený z daní občanov. To sú dva úplne rozdielne svety....“