24. feb. 2024 o 06:00
krsk, TASR, Koktejl

Cifrová Ostrihoňová po prekvapivom rozhodnutí: Končím! Dnes sa vám prihováram naposledy

Musela urobiť neľahké rozhodnutie.

Domáce promi
24. feb. 2024 o 06:00
Cifrová Ostrihoňová po prekvapivom rozhodnutí: Končím! Dnes sa vám prihováram naposledy

Musela urobiť neľahké rozhodnutie.

Veronika Cifrová Ostrihoňová (35), moderátorka z RTVS a manželka influencera a moderátora Mateja Sajfu Cifru (43), vstúpila pred pár dňami do politiky. Vo voľbách do Európskeho parlamentu bude kandidovať za hnutie PS.

Cifrová Ostrihoňová, ktorá je mamou dcérky Sáry a syna Šimona, chce byť hlasom otvoreného, férového, empatického a silne proeurópskeho Slovenska. Apelovala preto na účasť voličov v eurovoľbách, chce prispieť aj k jej zvýšeniu. "Vidím, ako na pôde európskeho parlamentu zástupcovia Slovenska znevažujú naše demokratické ukotvenie a pod rúškom obhajoby národných záujmov im v realite škodia," zdôraznila.

Rozlúčka so Silnou zostavou

Keďže vstupuje do politiky, odchádza z relácie RTVS Silná zostava, ktorú moderovala. RTVS sa rozhodla nahradiť reláciu reprízami iných relácií. Či Silná zostava na obrazovkách definitívne končí, nie je nateraz známe. K divákom, ktorí ju doposiaľ videli vždy dokonale pripravenú a upravenú, prehovorila Veronika na sociálnych sieťach.

"Milí diváci a diváčky Silnej zostavy, z tohto miesta a podobne neupravená som sa vám prihovárala už niekoľkokrát. Dnes sa vám ale prihováram naposledy, pretože v relácii Silná zostava končím, keďže som sa rozhodla kandidovať do Európskeho parlamentu. Chcela som sa vám poďakovať za vaše názory, za vaše sledovanie, za váš záujem, za vašu spätnú väzbu, či ste nás počúvali ako podcasty, sledovali v televízii, v archíve, sledovali tu - na sociálnych sieťach," uviedla vo štvrtok 22. februára na Instagrame.

Štvrtého marca 2024 by to boli presne tri roky, odkedy sa vysielala prvá Silná zostava s ňou ako moderátorkou.

"Za ten čas sme aj my prešli vývojom v rámci tvorivého tímu, ale myslím si, že sme sa rýchlo zhodli na tom, že by sme chceli upozorňovať na tých a tie, ktorí sú zraniteľní a zraniteľné, či sú to matky samoživiteľky, či sú to príslušníci a príslušníčky menšín, nemusím teraz menovať zoznam tém, veď to viete, ale či sme upozorňovali na aktuálne nejaké vývoje v spoločnosti, snažili sa ich nejakým spôsobom komentovať, glosovať, alebo sme sa rozprávali o takých bielych miestach, tabu témach, tak to bola pre mňa Silná zostava," pokračuje.

"A spomeniem to, že dnes si pripomíname šieste výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a aj vďaka Silnej zostave som sa mohla s Kuciakovcami a pani Kušnírovou porozprávať pomerne intímne," dodala vo videu na sociálnej sieti. Pozrieť si ho môžete na začiatku článku.

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta. Najpravdepodobnejším motívom bola podľa polície jeho investigatívna žurnalistická práca. V prípade sú právoplatné tri rozsudky. Vykonávatelia vraždy Miroslav Marček a Tomáš Szabó dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody, Zoltán Andruskó 15 rokov nepodmienečne.