Jedenásta séria tanečnej šou Let's Dance televízie Markíza je skutočne nezabudnuteľná. Séria nesie podnázov Gladiátori, ktorý prezrádza, že ide o súboj tých najlepších z najlepších. Latka je skutočne vysoko a porotcovia sa zameriavajú na najmenšie detaily. Každý týždeň preto diváci so zatajeným dychom sledujú Let's Dance do poslednej minúty, aby zistili, kto šou opustí.
Štvrté kolo bolo takzvané porotcovské. Každý z porotcov sa stal mentorom dvoch tanečných párov, ktorým pripravil jedinečnú choreografiu. Vrcholom večera bol tím Jána Ďurovčíka, ktorý pod svoje krídla dostal Jána Koleníka s Dominikou Roškovou a Nelu Pociskovú s Filipom Kucmanom. Diváci v Incheba Expo Aréne sa akoby preniesli do divadla a užili si časť muzikálu Moulin Rouge.
Na parkete sa predviedol aj spevák a herec Ján Slezák a Slovenské Divadlo Tanca, zatancovali si na pieseň Roxanne. Okrem Slezáka svoj spevácky talent ukázali aj Pocisková a Koleník, čo málokto čakal, keďže predvádzali aj náročnú choreografiu. Hneď po skončení ich predstavenia sa celá sála postavila na nohy.
Aj ich mentor bol z ich výkonu nadšený. "To sa všetko udialo proste strašnou náhodou, vďaka tomu, čo režisér vymyslel. A ja sa nebudem tváriť, že som nechcel robiť zrovna s týmito. A bolo to úplne logické. Bol to jeden z najkrajších týždňov, aké som za posledné obdobie zažil. Pretože ich tvorba, ich práca, práca mojich ľudí, samozrejme," hovoril pyšný Ďurovčík.
Ani pre ostrieľané hviezdy to nebolo jednoduché. "Oni boli tak nadšení a tak padali na hubu, ale tak makali. To, že Nela je bohyňa, jak spieva, jak tancuje, ale to, že málokto ste vedeli, že jak spieva Koleník. Rošková, to je emočná smršť. A Filipko sa nejak pri nás vyskytol a som za neho strašne rád. Hej, lebo to bolo úžasné," vychválil svojich zverencov.
Ďurovčík je vďačný za príležitosti, ktoré aj po rokoch stále dostáva. "Proste ja len chcem poďakovať vám, samozrejme mojim ľuďom a réžii, že toto celé vytvorila, lebo ja si myslím, že všetky naše čísla, naozaj všetky, boli super obohatením a vy ste pre mňa boli dar," povedal rozcítený porotca, ktorého diváci vnímajú ako najprísnejšieho.
Odkaz Pociskovej
Slovo si potom zobrala Nela Pocisková, ktorá s Ďurovčíkom v minulosti tvorila pár. Aj napriek tomu medzi nimi nie je dusná atmosféra. "Jana poznajú všetci ako nejakého kata, človeka, ktorý teda je prísny a všetko toto sa o ňom vie, ale je to za mňa jediný človek, ktorého poznám, ktorý dokáže z človeka vytiahnuť taký potenciál a vlastne v tom človeku zistiť, že ten človek prekročí svoje vlastné hranice, že to je jediný človek, ktorý toto podľa mňa na Slovensku vie robiť," spustila.
"A keby mi niekto v pondelok povedal, že ja s polozlomeným rebrom proste budem robiť dnes večer tieto veci, tak mu neuverím. A Jano, ty si génius," povedala rozcítene a v kútikoch očí sa jej leskli oči. Ďurovčík si na konci jej reči zložil okuliare a chytil sa za tvár.
