30. aug. 2022 o 20:00
vv, Koktejl

Smrť v priamom prenose: Hellen († 24) momenty hrôzy odvysielala naživo

placeholder
Hellen Wendy Nyabuto zomrela v bazéne.
Zdroj: Facebook/Hellen Wendy

Hororový okamih zachytil živý prenos.

Krimi
30. aug. 2022 o 20:00
Smrť v priamom prenose: Hellen († 24) momenty hrôzy odvysielala naživo

Hororový okamih zachytil živý prenos.

Kenská zdravotná sestra žijúca v Kanade sa utopila v bazéne, zatiaľ čo to live-streamovala na Facebooku. Hellen Wendy Nyabuto († 24) sa ubytovala v moteli Key v Chastworthe v Ontáriu a slnečný deň sa rozhodla stráviť v bazéne. Voľné chvíle si krátila živým vysielaním pre svojich priateľov a sledovateľov na Facebooku. Z vody sa pravidelne vynárala, aby kontrolovala komentáre. Z času na čas sa v bazéne ponárala a na niekoľko sekúnd zadržiavala dych v rámci dychového cvičenia.

Vysielala asi desať minút, keď sa zrazu ponorila do hlbokej vody na konci bazéna. O niekoľko sekúnd začala lapať po dychu, kopať nohami a mávať rukami, a z videa sa ozývali hlasné výkriky. Približne o dve minúty všetko stíchlo a zostala nehybne ležať vo vode, zatiaľ čo živé vysielanie stále prebiehalo.

Jej telo našli o 3 hodiny neskôr na dne bazéna po tom, čo si ju dvaja muži pomýlili s pudlom kvôli jej dlhým kučeravým vlasom, píšu kenské noviny The Star. „Do toho bazéna nevkročím, vyzerá to ako skutočná mŕtvola,“ dodal jeden z nich v priamom prenose.

Hellen pracovala ako zdravotná pracovníčka v domove dôchodcov Country Lane, informuje portál The Toronto Star. „Pracovala so seniormi až do konca, bola to jej vášeň,“ povedal jej blízky priateľ, pričom dodal, že Hellen bola jednou z mnohých, ktorí dlhodobo pracovali aj počas pandémie.

Mladá dievčina bývala na byte so svojím mladším bratom a študovala ošetrovateľstvo. Do Kanady sa presťahovala v roku 2019 a kvôli štúdiu získala 10-ročné víza. Popri škole zároveň pracovala na čiastočný úväzok a pomáhala financovať študijné aktivity svojich súrodencov doma v Kisii v Keni. „Som bez peňazí. Neviem, ako budú teraz jej mladší súrodenci pokračovať v školskej dochádzke,“ povedal zdrvený otec Kiyondi Nyabuto.

Na sociálnych sieťach sa šíria špekulácie o tom, že Hellen svoju smrť plánovala. „Ľudia tvrdia, že Hellen na WhatsAppe povedala, že v Kanade čoskoro zomrie. Nikdy so mnou nezdieľala žiadne informácie, ktoré by naznačovali, že je v núdzi alebo má akékoľvek problémy,“ vyvrátil tvrdenia otec.

Aby mohli telo zosnulej Helleny previezť naspäť do Kene, musí rodina vyzbierať 38 300 eur. Doposiaľ sa im podarilo získať len 2300. Provinčná polícia v kanadskom Ontáriu medzitým oznámila, že podniká všetky kroky pre to, aby bolo video zo sociálnych sietí odstránené, píše denník Daily Mail.