Dožije sa ďalšej sezóny? Obľúbená vedomostno-zábavná relácia Čo ja viem sa na obrazovkách Slovenskej televízie prvýkrát zjavila v roku 2014. Diváci si šou, v ktorej proti sebe súťažia tri známe osobnosti a získané peniaze putujú na charitatívne účely, okamžite obľúbili. Stala sa ikonou piatkových večerov. Svieži vietor do vzdelávacieho programu priniesol športový komentátor Marcel Merčiak, ktorý sa v pozícii moderátora osvedčil.
Zdá sa, že ani pretrvávajúci divácky záujem nemusí televíznemu brontosaurovi zabezpečiť vstupenku do raja. Nie je vylúčené, že reláciu postihne rovnaký osud, aký vlani postretol jej "kolegyňu" Milujem Slovensko. Vymaže STVR šou Čo ja viem definitívne zo svojej programovej ponuky?
Podľa zistení portálu Koktejl.sk sa nad projektom, ktorý pôvodne vznikol v Holandsku, skutočne zmráka. Už vlani vzbĺkli vášne, keď sa z dramaturgie vytratila populárna aplikácia, s ktorou diváci mohli odpovedať na položené otázky. „Poskytovateľ licencie pre formát Čo ja viem už neponúkal možnosť využitia aplikácie a staršia verzia nie je kompatibilná so softvérmi novších mobilných zariadení. Mobilná aplikácia, ktorá umožňovala divákom zapájať sa do hry z domova, po niekoľkých sezónach ustupuje novému konceptu a končí,“ bránila sa vlani STVR.
Od 12. série pridali do kvízu umelú inteligenciu Betku. Program ako taký už nie je pre televízie vo svete taký lákavý ako v minulosti. Kým na Slovensku sa stal tradičným pilierom piatkovej verejnoprávnej zábavy, tak v cudzine má ustupujúcu tendenciu. Ak držiteľ licencie ukončí jej distribúciu, nepomôžu ani protesty. "Od 22. mája patrí každý piatok večer o 20.30 na Jednotke šou Čo ja viem. Vysielame poslednú sériu z jesene 2025. Ďalšia séria zatiaľ nie je naplánovaná," otvorene uviedla pre Koktejl.sk vedúca odboru komunikácie STVR Zuzana Vicelová.
Slovenská televízia pod vedením aktuálneho manažmentu sa aj preto obzerá po nových formátoch, ktoré by mohla lokalizovať pod Tatrami. V januári sa jej úspešne podarilo ukotviť napríklad novinku Na správnej ceste, ktorá dostane ďalšiu sériu. "V septembri sa na obrazovky Jednotky vráti obľúbená cestovateľská šou Na správnej ceste v premiérových častiach s Jánom Dobríkom a Martinom Navrátilom," prezradila nám Vicelová o formáte, ktorým v Mlynskej doline nahradili šou Milujem Slovensko. Tá pokračuje na obrazovkách TV JOJ reprízami a od jesene pribudnú s druhou sériou aj nové epizódy.
