Nedajú im vydýchnuť! Obľúbená relácia Milujem Slovensko sa po rokoch presunula z obrazoviek STVR do konkurenčnej JOJky. Dôvodom bolo, že nové vedenie telerozhlasu chcelo divákom priniesť zmenu a dobrovoľne sa zbavilo úspešného projektu. Šou, ktorú moderuje Martin Nikodým a kapitánmi súťažných tímov sú Adela Vinczeová a Matej Sajfa Cifra, ochotne prevzal televízny vicelíder z Koliby.
Nelenila ani STVR a zo Švédska priniesla veľkú novinku Na správnej ceste. Jej moderovanie zverila populárnemu hercovi Jánovi Dobríkovi, ktorému sekunduje cestovateľský nomád Martin Navrátil. Od januára sa tak fanúšikovia zábavy, poučných informácií a zaujímavých cestovateľských pikošiek dočkali relácie, ktorá si obhájila svoje miesto počas piatkových večerov. Slovenská televízia si mädlila ruky o to viac, že v počte všetkých divákov pred obrazovkou neraz porážala jojkársku verziu Milujem Slovensko.
Silní konkurenti sa držali za pačesy až do chvíle, keď šou Na správnej ceste v polovici mája zmizla z dosahu. Nebolo jasné, aký osud projekt čaká a či mu ešte niekedy dajú zelenú. Dohadom je koniec. "V septembri sa na obrazovky Jednotky vráti obľúbená cestovateľská šou Na správnej ceste v premiérových častiach s Jánom Dobríkom a Martinom Navrátilom," potvrdila pre Koktejl.sk vedúca odboru komunikácie STVR Zuzana Vicelová. Znamená to, že žiadna zmena v dramaturgii sa neudeje a oba piliere šou, Dobrík i Navrátil, v nej zostávajú.
Na druhej strane je to nepríjemná správa pre tím okolo Adely, Sajfu a Nikodýma. Tí si mohli vyložiť nohy na stôl len na veľmi krátky čas, keďže premiérové časti jarnej série sa skončili minulý týždeň a šou si išla na leto schrupnúť do archívu. Druhá séria Milujem Slovensko, ktorá pôjde v jesennej vysielacej štruktúre JOJky, je sčasti nakrútená a chystajú sa dotiahnuť ešte posledné epizódy. O pár týždňov sa tak opäť zvedie neľútostný súboj piatkových Titanov, ktorý môže mať len jedného víťaza. Čia druhá séria viac zaujme?
