08. dec. 2023 o 13:55
Famous.cz, Koktejl

Obrovský žiaľ v kráľovskej rodine: Prišli o milovaného princa

placeholder
Princ odišiel príliš skoro (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Smúti celá krajina.

Zahraničné správy
08. dec. 2023 o 13:55
Obrovský žiaľ v kráľovskej rodine: Prišli o milovaného princa

Smúti celá krajina.

Lichtenštajnské knieža Ján Adam II. (Hans Adam II.) zažíva ako otec veľmi ťažké chvíle. Vo veku 51 rokov náhle zomrel jeho najmladší syn Konštantín. V poradí 7. následník kniežacieho stolca po sebe zanechal manželku kňažnú Máriu a tri deti.

„Kniežací dom s poľutovaním oznamuje, že Jeho jasnosť princ Konštantín dňa 5. decembra 2023 neočakávane zomrel. Princ Konštantín bol najmladším synom kniežaťa Jána Adama II. Zanecháva po sebe manželku princeznú Máriu a svoje deti princa Moritza, princeznú Georginu a princa Benedikta. Knieža Konštantín bol predsedom dozornej rady Liechtenstein Group AG a členom predstavenstva Liechtenstein Group Holding AG,“ uviedol hovorca Kniežacieho domu vo Vaduze.

Lichtenštajnský rod bol po stáročia mocný na Morave, kde im patrilo viac pôdy, než je rozloha celého Lichtenštajnska. Kniežatá sa po smrti nechávali ukladať do rodinnej hrobky vo Vranově u Brna. Posledným tu pochovaným kniežaťom je František I., ktorý tu bol uložený v roku 1938. Zomrel na zámku vo Valticiach. Poslednou členkou rodiny, ktorá sa nechala pochovať vo Vranově, bola princezná Mária Benedikta. Jej pohreb prebehol v roku 1992.

Konštantín bol tretím synom kniežaťa Jána Adama II. a jeho českej manželky grófky Marie Kinskej. Jeho matka sa narodila v Prahe v roku 1940. Zomrela pred dvoma rokmi.