19. jún. 2024 o 11:00
žani, Koktejl

FOTO Odpadnete, pri kom sedel Banáš na Pellegriniho luxusnej recepcii: S mojou milou...

Prijali pozvanie na pompéznu párty.

Domáce promi
19. jún. 2024 o 11:00
FOTO Odpadnete, pri kom sedel Banáš na Pellegriniho luxusnej recepcii: S mojou milou...

Prijali pozvanie na pompéznu párty.

Peter Pellegrini by chcel mať vo svojom tíme Jozefa Banáša. Známy spisovateľ a bývalý diplomat by sa mohol stať poradcom pre kultúru a médiá. Prezident, ktorého otvorene podporil aj pred voľbami, ho oslovil a prebehli rokovania. Podľa slov Banáša ešte nie je nič definitívne.

Otec obľúbenej moderátorky Adely Vinczovej nechýbal ani na inaugurácii. Banáš označil svoju účasť za výnimočnú vec. "Bol som milo prekvapený a poctený, keď som dostal z prezidentskej kancelárie pozvanie na tento slávnostný akt. Počúval som pozorne slová nového prezidenta a neraz sa mi dlane dvíhali k potlesku. Bol to prejav štátnika, prejav nádeje, viery, odhodlania a dôvery. Potešila ma aj zmienka o troch hrdinoch mojich románov – Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, Alexandrovi Dubčekovi a dokonca aj o energii turbín Aurela Stodolu," zhodnotil bývalý politik a diplomat.

Banáš si myslí, že ak Pellegrini splní tri základné predpoklady, ktoré naňho občania majú, bude najlepším slovenským prezidentom, akého sme doposiaľ mali. "Sú to: vniesť do spoločnosti pokoj a rešpekt k inému názoru, nezavliecť Slovensko do vojny a zlepšiť obraz, ktorý má naša krajina v zahraničí," menoval a závere statusu vyjadril vieru, že sa to novému prezidentovi podarí.

Okrem inaugurácie dostal Banáš pozvánku aj na slávnostnú recepciu, ktorá sa uskutočnila v sobotu (15.6.) na Bratislavskom hrade. Spoločnosť pri stole mu robila mama jeho zaťa Viktora Vinczeho. "Na večernej recepcii aj s mojou milou svatkou Renátkou Vinczeovou, generálnou dozorkyňou Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania a jej generálnym biskupom Ivanom Eľkom," okomentoval spisovateľ spoločnú fotku, ktorú nájdete v galérii.