19. máj. 2024 o 06:00
mob, Koktejl

Adela Vinczeová po atentáte na premiéra Fica posiela Slovákom odkaz: Už je na čase, aby...

placeholder
Robert Fico a Adela Vinczeová.
Zdroj: TASR/ RTVS

Útok na premiéra vyvolal v každom vlnu emócií.

Domáce promi
19. máj. 2024 o 06:00
Adela Vinczeová po atentáte na premiéra Fica posiela Slovákom odkaz: Už je na čase, aby...

Útok na premiéra vyvolal v každom vlnu emócií.

V stredu 15. mája otriasla celým Slovenskom krátko po 14:30 informácia, že po rokovaní vlády v Handlovej postrelili premiéra Roberta Fica. Útok zarezonoval všade a správa o streľbe na premiéra sa objavovala na titulkách svetoznámych médii. Svetoví lídri boli z tohto činu šokovaní a premiérovi posielali odkazy, aby z toho vyviazol živý bez trvalých následkov.

Atentát vyvolal v každom vlnu emócií a mnohí sa zhodli na tom, že by sme sa mali všetci v tejto chvíli upokojiť a trošku sa aj nad sebou zamyslieť. „Priznám sa, že som nikdy úplne nerozumela tomu prečo, hoc by sme sa mnohí zhodli na tom, že je to správne a oprávnené, niektorí ľudia politikov označujú na sociálnych sieťach, alebo vo svojich verejných vystúpeniach za zlo, alebo za dno. Nemá to žiadny efekt a význam. Jediné, čo to šíri, je nenávisť a hecovanie tej druhej strany,“ povedala v podcaste Piatoček Adela Vinczeová a pokračovala.

„Už je na čase, aby sme prestali ukazovať na niekoho prstom a kto, za čo môže. Pretože, keď ukazujeme na niekoho ukazovákom, tak stále tri prsty ukazujú na nás. Samozrejme na chyby a problémy treba poukazovať, treba ich riešiť, ale vecne a bez emócií. A jediné emócie, ktoré môžeme riešiť a hodnotiť, sú tie naše. Takže voči všeličomu môžeme mať pochopenie, hoc nemusíme súhlasiť, a to pochopenie nám pomôže aj tie emócie mierniť. Nič iné nám asi neostáva, ale samozrejme pri tom zostať aktívni a bdelí voči problémom spoločnosti,“ zakončila známa moderátorka.