21. nov. 2023 o 07:30
žani, Koktejl

Svadba známeho moderátora RTVS: Áno povedal partnerovi v Rakúsku! Tvrdý odkaz slovenským politikom

placeholder
Marian a Ondrej už sú manželia.
Zdroj: Facebook/Marian Žáry Kukelka

Kvôli splneniu sna museli cestovať za hranice Slovenska.

Domáce promi
21. nov. 2023 o 07:30
Svadba známeho moderátora RTVS: Áno povedal partnerovi v Rakúsku! Tvrdý odkaz slovenským politikom

Kvôli splneniu sna museli cestovať za hranice Slovenska.

Moderátor rozhlasu RTVS Marian Žáry Kukelka svoju homosexuálnu orientáciu netají a otvorene sa k nej hlási. Pred tromi pokľakol pred svojho dlhoročného partnera Ondreja na Devíne a požiadal ho o ruku. Odpoveď bola áno a konečne bola aj svadba. Radostnou novinkou sa moderátor pochválil na sociálnej sieti.

Nakoľko na Slovensku nie sú svadby dvojíc rovnakého pohlavia možné, kvôli veľkému dňu cestovali do susedného Rakúska. "Tam sa to dá a nezrútil sa tam svet. Skôr naopak. Tam ľudí ako ja nestrieľajú. Som tiež presvedčený, že tam deťom v rodine a škole od mala vštepujú úctu k ideálom, že láska je bez predsudkov. Aby mali vo svojom živote nastavený kompas. Že raz na ulici niekoho nezastrelia len preto, koho ľúbi," narážal na minuloročnú tragédiu v Teplárni.

Marian verí, že láska zvíťazí nad nenávisťou. S Ondrejom nedávno oslávili 13. spoločne strávených rokov a nechceli, aby to už bolo inak. Svoj vzťah spečatili v Hainburgu 21. októbra. Moderátor ukázal aj niekoľko záberov zo svadby. Nájdete ich vo fotogalérii. Obaja mali zladené dúhové kravaty a farebné pierka pre ženíchov. Nechýbalo ani krájanie torty, na ktorej sa taktiež vynímal symbol LGBTI+ komunity.

Ľudia novomanželom vo veľkom gratulovali k životnému kroku a prajú im len to najlepšie. "Všetci tu gratulujeme a naozaj je k čomu, dvaja ľudia, ktorí si sľúbili vernosť a lásku za každých okolnosti. To je to najviac, čo ľudia môžu dosiahnuť. Odkedy som však napísala prianie, je mi smutno, že ste nemohli prežiť tento krásny deň doma. Hanbím sa za tento štát," napísala pod príspevok Miriam.

Na jej komentár reagoval aj moderátor. "Hanbiť by sa mali politici, čo pre percentá vo voľbách rozsievajú nenávisť a je im úplne jedno, že už nepriamo spôsobili smrť novinára a dvoch LGBTI+ ľudí, čo mohli žiť a plniť si svoje sny," ukázal Marian prstom.