29. máj. 2024 o 04:30
Katarína Knochová, Koktejl

Dominika Morávková o minulosti: Niekto to úplne pred sebou zatvára, lebo sa toho bojí

Mali by sa ľudia hrabať v minulosti?

Celebrity
29. máj. 2024 o 04:30
Dominika Morávková o minulosti: Niekto to úplne pred sebou zatvára, lebo sa toho bojí

Mali by sa ľudia hrabať v minulosti?

V tomto novom slovenskom filme budú musieť mladí manželia čeliť dileme, pred ktorú ich postaví nečakane objavené dedičstvo. Režisér a scenárista Miloslav Luther, tvorca filmov Chodník cez Dunaj, Anjel milosrdenstva či Útek do Budína, nakrútil intenzívnu drámu, v ktorej vypláva na povrch ťaživá minulosť jednej rodiny. Snímka Spiaci účet prišla do kín 18. apríla 2024.

Mladí manželia, ktorých stvárňujú Richard Autner a Dominika Morávková, sa v ťažkostiach rozhodnú predať vzácny obraz, zdedený po starých rodičoch. Nájdu v ňom chúlostivý odkaz, ktorý sa pokúšajú rozlúštiť. Odkrývajú vďaka tomu temné tajomstvo rodiny, ktoré siaha až do obdobia druhej svetovej vojny a malo zostať zabudnuté. Pokušenie získať peniaze je veľké, ale s bohatstvom tak preberú na seba aj vinu svojich predkov, ktorá mala zostať utajená...

Herečka Dominika Morávková a herec Dávid Uzsák sa s nami podelili o svoje pocity z natáčania tohto nového slovenského filmu. To, ako sa im na filme spolupracovalo, aké majú dojmy z filmu ale aj to či by sa mali otvárať skrine s kostlivcami, a či je správne sa vŕtať v minulosti, sa dozviete vo videu.