10. dec. 2023 o 10:00
mob, Koktejl

Komédiu Sněženky a machři sprevádzali komplikácie: Aký honorár dostali hlavní hrdinovia?

placeholder
Film Sněženky a machři - herci Michal Suchánek, Jan Antonín Duchoslav a Václav Kopta.
Zdroj: Reprofoto/Sněženky a machři

Od premiéry úspešnej komédie uplynulo už 41 rokov.

Zahraničné promi
10. dec. 2023 o 10:00
Komédiu Sněženky a machři sprevádzali komplikácie: Aký honorár dostali hlavní hrdinovia?

Od premiéry úspešnej komédie uplynulo už 41 rokov.

Kto by nepoznal kultovú mládežnícku komédiu Sněženky a machři, v ktorej zahviezdila trojica mladých hercov - Jan Antonín Duchoslav (Viki Cabadaj), Václav Kopta (Radek Převrátil) a Michal Suchánek (Karel Mácha)? Film je dodnes veľmi obľúbený a spájaný hlavne s vianočným obdobím. Málokto však vie, aké peripetie natáčanie sprevádzali.

Hneď prvým problémom bol počet ľudí. Celá výroba takmer stroskotala na tom, že štáb nemohol zohnať ubytovanie pre 80 osôb, píše web Super.cz.

Režiséra Karla Smyczeka nepotešil ani herec Václav Kopta. Ten zatajil, že sa nevie lyžovať, tak sa musel na rýchlo zháňať dabléra. Vedieť sa lyžovať bolo pritom podmienkou účasti na natáčaní. Že s výletmi do hôr nemá predstaviteľ študenta Radka Převrátila žiadne skúsenosti, dokázal hneď po príchode. „Prišiel bez zimného oblečenia. Na hory totiž nechodili a nevedel, čo si má vlastne zabaliť,“ opísal situáciu z natáčania český portál.

Zatiaľ, čo Suchánek a Kopta boli vybraní ako študenti konzervatória, posledný do partie sa na konkurz doslova votrel bez pozvania. Ján Duchoslav prišiel sám na konkurz spolu s dievčatami z triedy, ktoré si predtým tvorcovia vybrali a nakoniec úlohu vo filme získal. Trojica si prišla aj na celkom pekný zárobok. Mladí herci za účinkovanie v snímke zinkasovali honorár vo výške 10-tisíc korún.