18. máj. 2024 o 12:00
mob, Koktejl

Braňo Kostka prehovoril o Zdene Studenkovej a ich veľkom vekovom rozdiele: Povedzme si pravdu...

placeholder
Zdena Studenková a Branislav Kostka.
Zdroj: Profimedia

Sú jedným z najstabilnejších párov slovenského šoubiznisu.

Domáce promi
18. máj. 2024 o 12:00
Braňo Kostka prehovoril o Zdene Studenkovej a ich veľkom vekovom rozdiele: Povedzme si pravdu...

Sú jedným z najstabilnejších párov slovenského šoubiznisu.

Slovenská herečka Zdena Studenková (70) tvorí s hudobníkom Braňom Kostkom (52) pár už tri desaťročia, hoci ich začiatky neboli ružové. Mnohí ich odsudzovali kvôli veľkému vekovému rozdielu, no oni sa nedali znechutiť. Tiež o tom, čo sa dialo za zatvorenými dverami po rozvode s režisérom Stanislavom Párnickým († 77), nikto nevedel. Prezradila to až po rokoch pre český portál iDnes.cz.

„Mala som v tej dobe to šťastie, že som si zarobila na zahraničnom seriáli na vlastný dom. Vyplatila som bývalého manžela a zostala v ňom s dcérou a priateľom. Finančne ma ale to odstupné vyčerpalo tak, že sme potom nejaký čas žili v maličkom podnájme a dom sa prenajímal. To nebolo najlepšie obdobie a tiež o tom nikto nevedel. Nechválila som sa,“ odhalila.

To najhoršie je už za nimi a dnes sa tešia zo stabilného vzťahu, v ktorom sa vedia aj pohádať, no vždy tam je vzájomné porozumenie a rešpekt. „Obaja sa veľmi podporujeme a inšpirujeme. Čo sa týka toho vekového rozdielu, nikdy som to nejako nepociťoval. Určite sa nájdu praktické záležitosti, to sa nedá úplne eliminovať, sú tam nejaké rozdiely, životné situácie, alebo stavy, ktorú sú spôsobené týmto veľkým vekovým rozdielom,“ vysvetlil v rozhovore pre Rádio Melody a pokračoval.

„Ale povedzme si pravdu, v ktorom vzťahu sú ľudia tak isto starí? Takých vzťahov je pár, resp. o to vôbec nejde. Sú ľudia, ktorí sú narodení v tom istom roku a sú úplne inej nátury. Niekto sa v 20 rokoch správa ako 50-ročný dedo. Je to veľmi silno individuálne. Podstatné je, že si rozumieme a že máme pocit, že sme sa osudovo stretli. V niektorých situáciách je poľutovaniahodné, že sme sa nenarodili v tej istej dekáde, tam nám osud neprial, ale chvalabohu, že sme sa stretli,“ dodal.