Zaujímavosti
photo Foto
video Video
30. dec. 2022 o 14:58
mob, TASR, Koktejl

Fanúšik Tomáš bol podporiť Vlhovú, toto ani vo sne nečakal: Šialené zábery z Rakúska!

placeholder
Lyžiarske podujatie SP v rakúskom Semmeringu.
Zdroj: Tip/ Tomáš

V rakúskom stredisku bolo veselo.

Zaujímavosti
30. dec. 2022 o 14:58
Fanúšik Tomáš bol podporiť Vlhovú, toto ani vo sne nečakal: Šialené zábery z Rakúska!

V rakúskom stredisku bolo veselo.

Od utorka do štvrtka sa v rakúskom Semmeringu konali preteky Svetového pohára v alpskom lyžovaní, na ktorých nechýbala ani Petra Vlhová. Keďže z Bratislavy je to necelé dve hodiny autom, na trojdňové podujatie sa vybralo aj mnoho slovenských fanúšikov.

Jedným z nich bol aj čitateľ Tomáš, ktorý poslal do redakcie Koktejlu fotky a video, ako to v Semmeringu vyzeralo. Slovenské vlajky, kolóny aj guláš Vlhovej fanklubu. To všetko mohli diváci zažiť počas troch dní, kedy sa najlepšie svetové lyžiarky predstavili na rakúskom snehu.

Petra Vlhová si zo Semmeringu pred koncom roka 2022 odniesla 3. miesto a 7. miesto z dvoch obrovských slalomov a 4. miesto zo štvrtkového slalomu. ŠPORT.SK informuje, že keď Vlhová opúšťala po posledných pretekoch rakúske lyžiarske stredisko, tak sa okolo nej nahromadil dav jej fanúšikov a musela ju „vyslobodzovať” až polícia.

Šéf Vlhovej fanklubu varil v Semmeringu guláš

Fanúšikovia slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej si mohli na štvrtkových pretekoch SP v Semmeringu za dobrovoľný príspevok pochutnať na guláši. Nápad inicioval šéf Vlhovej fanklubu Miroslav Ledecký, ktorý stál pri kotle od skorých ranných hodín.

„Ráno mrzlo, bola zima, mal som problém rozkúriť. Prišli ma skontrolovať aj hasiči, ale postupne sa to rozbehlo. Zapli sme hudbu, prišli ľudia a očakávame ďalších,“ uviedol vo štvrtok Ledecký, ktorý varil od šiestej rána.

Túto akciu organizuje väčšinou v slovinskej Kranjskej Gore, no v Semmeringu využil neskorší začiatok prvého kola nočného slalomu. Podľa jeho slov s tým veľa práce nie je. „Organizuje sa to ľahko, keď má Peťa takéto výsledky. Ona je fenomén,“ povedal Ledecký.