Domáce promi
video Video
photo Foto
21. jún. 2024 o 10:00
mob, TASR, Koktejl

VIDEO Znepokojená Soňa Müllerová urýchlene navštívila lekárku: Podozrivý nález na nohe!

Hneď navštívila lekárku.

Domáce promi
21. jún. 2024 o 10:00
VIDEO Znepokojená Soňa Müllerová urýchlene navštívila lekárku: Podozrivý nález na nohe!

Hneď navštívila lekárku.

Na Slovensku pribudne každoročne viac ako 7000 prípadov nemelanómovej rakoviny a takmer 1000 nových prípadov melanómu. Napriek pokrokom v diagnostike a liečbe zostáva úmrtnosť na melanóm vysoká.

Hlavným rizikovým faktorom je UV žiarenie so spolupodielom iných faktorov, ako ionizujúce žiarenie, vyšší vek, fajčenie, HPV infekcia, imunosupresívna terapia, zvlášť u pacientov po transplantácii, a svetlá pokožka - fototyp I - II.

Televízna hlásateľka a moderátorka Soňa Müllerová (62) v relácii Dámsky klub často preberá s odborníkmi aj zdravotné témy a preto vie, že prevenciu netreba podceňovať. „Dnes som bola na vyšetrení znamienka prístrojom, v ktorom je zabudovaná umelá inteligencia. Tá vie totiž presnejšie vyhodnotiť riziko vzniku melanómu, teda najagresívnejšej formy rakoviny kože. Z rozhovorov v Dámskom klube na tému ‚znamienka‘ viem, že melanómy sa tvoria aj na celkom nečakaných miestach - napr. vlasy, dlane, nechty, chodidlá - a keďže ma pani podologička upozornila na malé novovytvorené znamienko na malíčku nohy, tak som si ho okamžite išla nechať skontrolovať,“ uviedla vo svojom príspevku na sociálnej sieti a pokračovala.

„Pani doktorka ho najskôr skontrolovala dermatoskopom, potom kamerou a výsledky vyhodnotila umelá inteligencia. Našťastie bolo v poriadku, takže som si vydýchla, ale píšem o tom len preto, že ak máte nejaké podozrivé znamienko alebo obyčajné znamienko na neobyčajnom mieste, tak nečakajte na jeseň, nikdy nie je neskoro. Starajme sa o seba moje milé ženy!“ zakončila Müllerová a pridala aj video z vyšetrenia.