29. aug. 2022 o 04:30
vmr, Koktejl

Lekárka Eliška pri nehode prišla o manžela aj deti: Zmizli behom sekundy!

placeholder
Eliška prišla o manžela aj o malé deti.
Zdroj: Reprofoto/ČT

Zostalo po nich prázdne miesto.

Zahraničie
29. aug. 2022 o 04:30
Lekárka Eliška pri nehode prišla o manžela aj deti: Zmizli behom sekundy!

Zostalo po nich prázdne miesto.

Leto má byť tým najkrajším obdobím a všetky rodiny sa tešia na spoločné dovolenky a spoločne strávený čas. Českej lekárke Eliške sa však august 2022 bude navždy spájať s tou najväčšou tragédiou jej života.

Začiatkom augusta totiž došlo k smrteľnej dopravnej nehode, ktorú Česi označujú za jednu z najtragickejších nehôd od začiatku tohto roka. Na diaľnici D5 na Tachovsku prešiel cez zvodidlá do protismeru kamión a narazil do osobného auta, v ktorom sa viezla Eliška s rodinou. Jej manžel Martin a aj detičky Esterka a Ruben boli na mieste mŕtvi, informuje český Blesk.

V aute smrti sa viezla aj samotná Eliška, ktorá celú tú hrôzu prežila. Rodina sa totiž spoločne vracala z Nemecka, kde boli osláviť narodeniny najmladšieho člena rodiny. Malý oslávenec s rodičmi a sestrou navštívil Legoland, múzeum automobilov či morský svet. Domov do Prahy sa však už všetci nevrátili.

„Tak si len spomínam, ako tie zvodidlá stredové preskočil ten kamión a pripadalo mi to, ako keď najazdíte trochu vyššou rýchlosťou autom na ten vyšší obrubník. Tam neletelo nič, zrazu sa zjavil,“ popísala zronená žena pre Českú televíziu. Okrem Elišky nikto v aute neprežil, do nemocnice ju previezli vrtuľníkom so zraneniami ruky, hlavy a oka. Vtedy ešte netušila, že prišla o to najvzácnejšie v živote.

Bola v šoku

Elišku vytiahli za auta ostatní vodiči áut, ktorí pri nehode ihneď zastavili. „Ja som na nich asi začala trochu kričať, že som tiež doktorka, že mne nič moc nie je, že ma len trochu bolí hlava a že v tom aute sú deti a manžel, nech idú pomôcť im, že ja tú pomoc nepotrebujem,“ uviedla.

Oni naozaj zmizli behom sekundy a ja som nemala šancu vôbec sa s nimi naposledy rozlúčiť,“ dodala so smútkom hlase. Eliške je teraz oporou jej najbližšia rodina. Lekárka sa sa teraz usiluje, aby pomohla zlepšiť bezpečnosť na cestách a tak zachrániť ostatné životy.