30. sep. 2023 o 09:00
mob, Koktejl

Statočný boj Anety Pariškovej o život: Šokujúce slová o rakovine!

placeholder
Moderátorka Aneta Parišková.
Zdroj: Instagram/aneta_pariskova_official

Svoje slová aj vysvetlila.

Celebrity
30. sep. 2023 o 09:00
Statočný boj Anety Pariškovej o život: Šokujúce slová o rakovine!

Svoje slová aj vysvetlila.

Zvádzala ten najnáročnejší a neľútostný boj. Moderátorke Anete Pariškovej (50) sa z minúty na minútu obrátil život na ruby. V roku 2020 jej lekári diagnostikovali Non-Hodgkinov lymfóm. Všetko začalo, keď blondínku zburcoval jej ocino, aby si okamžite zavolala záchranku, pretože jej ide o život.

„Navretá cieva na krku, niekoľkotýždňové strašné svrbenie celého tela, tlak na hrudi a v hlave, pocit škrtenia a únava. To všetko som pripisovala len extrémnemu stresu, ktorý nám priniesli tieto čudné koronačasy. Nemala som horúčky, ani žiadne hrčky, či zväčšené uzliny, ten môj lymfóm si rýchlo a zákerne narástol za hrudnou kosťou,“ podelila sa pred pár rokmi v máji mama troch synov.

S pomocou lekárov a silnou podporou rodiny sa Anete podarilo nad zákerným nepriateľom zvíťaziť. Jojkárka nemala od začiatku problém hovoriť o tom, čo prežíva a jej príbeh sa objavil aj v knihe Nádej bez záruky. Upozornil na to týždenník Život. V momente, ako sa dozvedela strašnú diagnózu, zavolala manželovi a ospravedlnila sa v práci.

Aneta sa nebála o seba, ale o chlapcov a manžela Miroslava. „Bolo pre mňa strašné, že by som tu nechala troch malých synov, veľmi som sa bála, čo s nimi bude, keď zomriem. Zároveň mi bolo nesmierne ľúto, že som ochorela len rok po svadbe s milovaným mužom. Pripadalo mi to nespravodlivé,“ pokračovala v rozprávaní.

Málokto by dokázal pristupovať k rakovine rovnako pragmaticky ako ona. „Zo všetkých síl som sa snažila vyliečiť, no zároveň sme sa akoby pripravovali aj na moju smrť. Počas chemoterapie som napríklad predala byt a vyplatila jednu hypotéku, aby Mirkovi po mojej smrti zostalo menej dlhov. Sľúbil mi, že moja škôlka bude fungovať, aj keby som zomrela, a že by sa určite postaral aj o Danielka, Gabka a Nathanka," prezradila, aké ťažké témy museli riešiť.

Aneta však povedala o tom, že musela bojovať s Non-Hodgkinovým lymfómom aj úplne nečakané slová. „Možno prínosom tej rakoviny – lebo aj rakovina je svojím spôsobom Boží dar – pre mnohých je výkričník, že by mali zmeniť životný štýl. Musím povedať, že aj ja som niektoré veci vo svojom živote zmenila. Snažím sa viac vyhýbať stresu. A viac, hlbšie a naplno si užívať život. Už sa netrápim pre veci, ktoré nedokážem zmeniť alebo ovplyvniť. Vždy sa teším na každé vyšetrenie a dúfam, že mi môj onkológ zase potvrdí, že som v poriadku,“ prekvapila v rozhovore pre Topky.sk.

Momentálne sú to presne tri roky, odkedy absolvovala liečbu, no vyhraté ešte nemá: „Som v remisii a šampanské môžem otvárať tak možno najskôr päť rokov po liečbe, ale v každom prípade, užívam si každý deň a teším sa z každého nového rána, zo všetkého, čo prežívam,” zakončila.