11. dec. 2023 o 09:30
Miroslav Novysedlák, Koktejl

Krutá podpásovka pre Haberu: Vydal vianočný hit, rádiá ho nechcú hrať!

placeholder
Slovenský spevák Paľo Habera.
Zdroj: Instagram/Pavol Habera

S tým nerátal.

Domáce promi
11. dec. 2023 o 09:30
Krutá podpásovka pre Haberu: Vydal vianočný hit, rádiá ho nechcú hrať!

S tým nerátal.

Spevák Pavol Habera prednedávnom potešil všetkých svojich skalných fanúšikov. Vydal novú vianočnú skladbu s názvom Nikto nemusí byť sám, no netušil, že bude čeliť poriadnym komplikáciám. Jeho nový singel totiž nechcú zahrať v rádiách.

"Táto nová internetová doba ma výhody a aj nevýhody. Hneď vysvetlím, na čo teraz narážam. Keď my hudobníci urobíme novú pesničku, tak ju vždy ponúkame aj rádiám v Česku a na Slovensku, že či by ju bolo možné občas zahrať. Samozrejme, všetci sme vtedy presvedčení, že sme urobili tú naj pieseň na svete, ale páni z rádií nás vždy veľmi rýchlo z tohto nášho dojmu vyliečia a hrať to väčšinou odmietnu," opísal spevák, ktorý k singlu natočil svojský videoklip, v ktorom doma odhŕňa sneh lopatou.

Habera následne dodal, že dôvody, prečo rádio odmietne hrať niečiu pieseň, sú rôzne. Niekedy sa dokonca môže stať, že interpreta obvinia z toho, že nejde o jeho hit.

"Je to niekedy veľká sranda! Prečo to tu píšem? Je jasné, že ponúknem aj túto novú vianočnú do rádií a pred pár týždňami sme ju poslali šéfovi jedného z najväčších súkromných rádií v Česku s otázkou, či si vie predstaviť, že by ju okolo Vianoc hrali a odpoveď bola, že je veľmi americká a že takéto veci (sinatrovky) v Česku veľmi nejdú," vysvetlil.

Habera je z tohto argumentu zmätený a ozrejmil, že sám nevie, či je jeho pieseň dobrá alebo zlá. Jediné odôvodnenie, ktoré dostal, bolo to, že je americká. "Naozaj sa nesťažujem, pretože dnes v časoch sociálnych sietí a internetu si dobrá pieseň nájde svojho poslucháča aj inou cestou. A ak nie, tak možno asi naozaj nebude dobrá," pokračoval a jedným dychom dodal, že túto pesničku mal hotovú už pred 3 rokmi a ortieľ rádia ho zaskočil.

"Musím zapátrať po svojich amerických koreňoch, keďže som ju zložil," uviedol a vzápätí na Instagram zavesil aj anglickú verziu svojej novinky. Text napísal jeho priateľ Gary Osborne, ktorý vytvoril mnoho piesní s Eltonom Johnom. "Volá sa Christmas like it used to be a ak by sa niekto ako minule pýtal, prečo spievam aj po anglicky, keď som Slovák, tak tu je odpoveď: ´No preto, lebo po rusky sa mi nechce!´" zakončil.