11. dec. 2023 o 05:30
Miroslav Novysedlák, Koktejl

Zdena Studenková o svojej najväčšej bolesti: Dodnes si to vyčítam

placeholder
Herečka Zdena Studenková.
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Toto si nikdy neodpustí.

Domáce promi
11. dec. 2023 o 05:30
Zdena Studenková o svojej najväčšej bolesti: Dodnes si to vyčítam

Toto si nikdy neodpustí.

Herečka Zdena Studenková je už celé generácie obdivovaná nielen kvôli svojmu nespornému hereckému talentu, ale zásluhu má na tom aj jej dokonalý vzhľad. O herečke je známe, že si na svoj zjav potrpí a dokonca sama priznáva, že navštevuje estetické kliniky.

Na filmovej scéne je už takmer 50 rokov a k jej prvému hereckému počinu patrí krimi poviedka z roku 1974 s názvom Motív pre vraždu. V nej si zahrala ako 20-ročná. Obsadzovaná je dodnes a diváci ju môžu vidieť v seriáloch ako Dunaj, k vašim službám či Pán profesor. Zdena už roky žije s dirigentom Braňom Kostkom a svoj vzťah si úzkostlivo strážia. Spoznala ho, keď bola druhý raz vydatá a netrvalo dlho a svojho vtedajšieho manžela opustila.

Ako uvádza portál Báječná žena, vo vzťahu s nebohým režisérom Stanislavom Párnickým nebola šťastná a mala pocit, že pri ňom rýchlo starne. "Sedeli sme a asi na tretej skúške sa otvorili dvere a dnu vbehol čiernovlasý kučeravý chlapec s deravým tričkom. Prebehol, sadol si za klavír a ja som že… Tak a toho chcem!" opísala moment, ako spoznala Kostku.

Bolo jej úplne jedno, čo ju po rozvode bude čakať v živote, pretože vtedy chcela len jedno - byť v náručí Braňa. Uvedomovala si, že problém s tým môže mať aj jej rodina, no Zdena bola pevne rozhodnutá.

Svojho času mala nezhody aj s mamou, ktorá povedala, že kým bude u Zdeny bývať Braňo, nikdy v živote k nej nepríde. Ako sa vraví, čas zahojí všetky rany a inak to nebolo ani v tomto prípade. Matka sa postupom času zmierila s tým, že jej dcéra si našla iného. Herečka priznala, že v minulosti na mamu extrémne žiarlila, čo si bude do smrti vyčítať.

"Bola som naozaj príšerné dieťa, dodnes si to vyčítam. Na mamu som tak strašne žiarlila, že sa nesmela v električke na nikoho ani pozrieť. Stačilo, aby k nám prišiel nejaký chlap na návštevu. V tej chvíli som si sadla oproti nemu a tvárila som sa naňho tak škaredo, až sa zobral a odišiel. Dnes viem, že som mame vlastne zničila život," povedala bez okolkov.

Robila tak z toho dôvodu, že jej otec bol väznený za kolaboráciu s Nemcami. Odsúdili ho na 8 rokov, no po piatich ho prepustili na amnestiu. Zdenin otec bol väznený od jej 9 do 14 rokov, kvôli čomu bola v škole terčom šikany. Priznala, že riaditeľka dávala deťom inštrukcie, že by sa jej mali vyhýbať, pretože je dcérou fašistu. Keď ho prepustili, vzťah už viac nenadviazali a s mamou od neho utiekli.

Matke od týchto chvíľ nedovolila nadviazať vzťah. "To, že som spôsobila, že si moja matka v najlepších rokoch nenašla nikoho, s kým by sa cítila dobre, ma presvedčilo o tom, že nikto vrátane mojich detí nemá právo zasahovať do môjho života. Preto som nedovolila, aby niekto zasahoval do môjho rozhodnutia žiť s Brankom," uzavrela.