23.11.2022 10:00
vmr, TASR, Koktejl

Kráľovské páry privítali dôležitú návštevu: Z princeznej Kate nespustíte oči!

Vojvodkyňa Kate počas návštevy Cardiffu.
Vojvodkyňa Kate počas návštevy Cardiffu.
Zdroj: TASR/AP

Všetky oči na nej!

Zahraničné promi
23.11.2022 10:00
Kráľovské páry privítali dôležitú návštevu: Z princeznej Kate nespustíte oči!

Všetky oči na nej!

Prezident Juhoafrickej republiky (JAR) Cyril Ramaphosa v utorok pricestoval na prvú štátnu návštevu Spojeného kráľovstva odkedy na trón v septembri nastúpil kráľ Karol III. TASR správu prevzala z agentúry AFP a webovej stránky stanice BBC.

Kráľ prezidenta privítal v Londýne v sprievode kráľovnej manželky Camilly, následníka trónu princa Williama a jeho manželky Kate, ktorá opäť zažiarila v bordovom kostýme. Na slávnostnom privítaní bol aj britský premiér Rishi Sunak a ďalší členovia jeho vlády, píše BBC.

Ramaphosa na základe tradície položí veniec k hrobu neznámeho vojaka vo Wetminsterskom opátstve a v britskom parlamente sa prihovorí poslancom. Kráľ Karol III. v utorok usporiadal na jeho počesť v Buckinghamskom paláci banket, na ktorom vystúpil s prejavom on i prezident JAR, píše BBC. Williamova manželka Kate na bankete opäť pritiahla všetky pohľady na seba. Biela slávnostná róba a kráľovská tiara potvrdili, že Kate je skutočná princezná.

Štátna návšteva prebieha podľa programu, ktorý bol prijatý ešte za vlády kráľovnej Alžbety II. Jeho súčasťou je vojenský sprievod či slávnostné salvy. Ramaphosa by sa počas dvojdňovej návštevy mal stretnúť i s britským premiérom Sunakom. S kráľom Karolom III. majú rokovať o klimatickej zmene, obchode a fungovaní Spoločenstva národov (Commonwealth), píše AFP.

Prezident JAR do Británie pricestoval bez manželky, ktorá sa zotavuje po lekárskom zákroku oka a neodporučili jej vycestovať, dodáva BBC.

Vyhľadávanie
Sme na sociálnych
sieťach
ringier-icon
© 2010 - 2021
Ringier Slovakia Communities s.r.o.
Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.