21. máj. 2024 o 20:09
TASR, Koktejl

Strašný nález v neslávne známom letovisku: Úrady objavili 10 mŕtvych tiel!

placeholder
Mexické Acapulco (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Z toho mrazí.

Zahraničné krimi
21. máj. 2024 o 20:09
Strašný nález v neslávne známom letovisku: Úrady objavili 10 mŕtvych tiel!

Z toho mrazí.

Nález desiatich mŕtvych tiel hlásili mexické úrady v kedysi vyhľadávanom letovisku Acapulco, ktoré v uplynulom období postihlo násilie spojené s organizovaným zločinom. Informovala o tom v utorok agentúra AFP s odvolaním na miestne úrady a predstaviteľov, píše TASR.

Telá dvoch žien a štyroch mužov boli v pondelok večer nájdené na ulici neďaleko trhoviska, uviedol miestny úrad verejnej bezpečnosti. Podľa mexických médií boli údajne vyhodené z auta. Traja ľudia zahynuli a ďalší traja utrpeli zranenia pri streľbe v mestskej štvrti Emiliano Zapata, dodali miestni predstavitelia. Úrady informovali aj o ďalšom zastrelenom mužovi v turistickej časti mesta.

Acapulco bolo kedysi vyhľadávaným letoviskom pre turistov a slávne osobnosti. Za uplynulých desať rokov však stratilo svoj lesk, keďže turistov vystrašilo krviprelievanie, ktoré z letoviska urobilo jedno z najnásilnejších miest na svete, píše AFP.

Mesto sa nachádza v mexickom štáte Guerrero, ktorý v krajine patrí medzi oblasti najviac postihnuté násilnosťami medzi drogovými kartelmi. Vlani si boje medzi zločineckými skupinami v Guerrere vyžiadali 1890 mŕtvych.