30. máj. 2024 o 11:00
mob, Koktejl

Forgáč sa zastal Slafkovského a naložil Golonkovi so Šuplerom, blesková reakcia: Tak to už je cez všetky čiary!

placeholder
Golonka so Šuplerom reagujú na slová Forgáča.
Zdroj: ČTK / Paprskář Pavel/ Profimedia

Znova sa ozvali.

Domáci šport
30. máj. 2024 o 11:00
Forgáč sa zastal Slafkovského a naložil Golonkovi so Šuplerom, blesková reakcia: Tak to už je cez všetky čiary!

Znova sa ozvali.

Jednou z najväčších hviezd slovenského výberu na MS v Česku bola jednotka draftu 2022 Juraj Slafkovský (20). Mladý Košičan sa po náročnej sezóne v NHL rozhodol, že si ju ešte predĺži v národnom drese a na šampionáte sa mu vôbec neviedlo zle. Hoci gól na turnaji nedal, v ôsmich zápasoch nazbieral rovnaký počet asistencií.

Okrem športových výkonov však zaujal aj svojim správaním sa na ľade. Hneď v prvom zápase s Nemeckom na trestnej lavici vynadal rozhodcom a v stretnutí s Kazachstanom zase súperovi ukázal posmešné gesto, za ktoré sa následne ospravedlnil.

Napriek postupu do štvrťfinále sa ale hra slovenskej reprezentácie nepáčila nielen bývalému hokejistovi Igorovi Libovi (63), ale ani niekdajšiemu reprezentačnému koučovi Júliusovi Šuplerovi (73).

„Treba sa koncentrovať, pripraviť a hrať s väčším nasadením. Pri kľúčových hráčoch mi chýbal rozhodujúci moment. Ideálne neboli ani realizácie gólových príležitostí a presilovky. Proste sme si niekedy veľa prihrávali a málo strieľali. Takto sa to nemôže hrať a Slafkovský? Kedy ho konečne posadia na tribúnu? Čo čítam aj vyjadrenia po zápasoch, to je jedna katastrofa,“ povedal tréner, ktorý v minulosti viedol aj Dinamo Riga pre Šport24.sk.

Servítku si pred ústa nedával ani Jozef Golonka (86). „Nebudem nikoho kritizovať, no pravda je taká, že niektorým hráčom uškodila popularita, veľký humbuk okolo nich. Radšej treba ostať na zemi,“ neodpustil si komentár.

Napriek mnohým negatívnym hlasom sa ho na svojej sociálnej sieti zastal Marcel Forgáč. Ten nechápe nepekné slová, čo útočníkovi Montrealu adresujú a „odborníkov, ktorí ho komentujú, označil za senilných“.

Vyjadrenie známeho moderátora sa hokejových legiend dotklo a s odstupom času pre Šport24.sk znova prehovorili. „Možno som ani ja nemal povedať, že má ísť Slafkovský na tribúnu, ale možno by mu to pomohlo. Pokiaľ ide o pána Forgáča, myslím si, že každý by sa mal venovať svojmu remeslu. V dnešnej dobe je však normálne, že si ľudia povedia svoj názor. Nechcem to nejako komentovať. Jednoducho sa vyjadril a ak si myslí, že je to správne, tak prosím. Osobne si však myslím, že by sme mali vniesť do popredia znášanlivosť a oceniť ľudí, ktorí veci vedia a robia ich pre potešenie iných, ako sú športovci či umelci. Vôbec sa však ako senilný odborník necítim,“ ohradil sa Šupler.

O niečo ostrejší bol legendárny Golonka. „Nehnevajte sa na mňa, ale pokiaľ našu generáciu niekto nazve, že sme senilní, tak to už je cez všetky čiary! Najskôr nech si títo ľudia pozrú naše výsledky a potom nech rozprávajú. Ak sa budeme uberať takýmto smerom, tak potom aj výsledky budú také, aké sú,“ povedal rozčarovaný Bratislavčan.