30. sep. 2023 o 13:14
TASR, Koktejl

Rarita v Trnave: Neuhádnete, čo spája prvovoličky Dominiku a Karolínu

placeholder
Prvovoličky Dominika a Karolína z Trnavy majú pri voľbách vzor v rodine.
Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Mladé Slovenky volili prvý raz.

Domáce správy
30. sep. 2023 o 13:14
Rarita v Trnave: Neuhádnete, čo spája prvovoličky Dominiku a Karolínu

Mladé Slovenky volili prvý raz.

K mladým ľuďom v Trnave, ktorí v sobotu hlasujú vo voľbách prvý raz, patria aj 20-ročné sestry, dvojičky Karolína a Dominika Demovičové. V ich rodine, ako uviedli, je účasť na voľbách tradíciou a voliť chodia všetci a vždy.

Dievčatá si svoje voličské právo uplatnili spolu vo volebnej miestnosti na Obchodnej akadémii v Trnave. Povedali, že ich rodičia i ďalší rodinní príslušníci sa k voľbám postavili vždy zodpovedne a sú pre nich vzorom. Preto ísť v sobotu voliť bolo samozrejmosťou. Rozhodli sa pre dopoludnie, aby mali počas dňa priestor na plánované aktivity.

"Je to moja občianska povinnosť, kto iný ako ja má rozhodnúť o mojej budúcnosti," uviedla Karolína, študentka pedagogiky v Trnave. Pri výbere strán, ktoré dostali ich hlas, pristupovali zodpovedne, kritériom bolo podľa Karolíny to, ako napĺňajú ich predstavy zasadiť sa o lepší život nastupujúcich generácií.

Dominika, študentka cestovného ruchu v Nitre doplnila, že sa zúčastňuje na voľbách, lebo chce, aby sa Slovensko niekam pohlo, aby nestálo na jednom mieste. "Chcem, ako všetci ostatní lepšiu budúcnosť," povedala s tým, že k tomu môžu prispieť svojimi hlasmi aj mladí voliči a je preto podľa oboch sestier veľmi potrebné, aby mladí išli voliť v čo najväčšom počte.