15. jún. 2024 o 16:37
vmr, TASR, Koktejl

Čaputová pri odchode z inaugurácie prezidenta Pellegriniho: Rizman musel zasiahnuť! FOTO

placeholder
Bývalá prezidentka SR Zuzana Čaputová.
Zdroj: Kancelária NR SR

Všimli ste si to aj vy?

Slovensko
15. jún. 2024 o 16:37
Čaputová pri odchode z inaugurácie prezidenta Pellegriniho: Rizman musel zasiahnuť! FOTO

Všimli ste si to aj vy?

Na inaugurácii prezidenta SR sa zúčastnili okrem rodiny aj najvyšší ústavní činitelia, dosluhujúca prezidentka Zuzana Čaputová, podpredseda NR SR Peter Žiga, ktorý je poverený riadením parlamentu, ako aj šéf Ústavného súdu SR Ivan Fiačan. Premiér Robert Fico (Smer-SD) sa zo zdravotných dôvodov na inaugurácii nezúčastnil. Na schôdzi boli prítomní podpredsedovia vlády SR a ministri.

Tiež bývalí prezidenti SR Andrej Kiska, Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič či poslanci NR SR. Inaugurácie sa zúčastnili aj bývalý český prezident Miloš Zeman a expremiér Česka Andrej Babiš. Taktiež prišli zástupcovia regionálnej samosprávy, zástupcovia diplomatického zboru, registrovaných cirkví na Slovensku aj osobní hostia Pellegriniho.

Ukázal sa ako pravý gentleman

Žiga sa poďakoval prezidentke Zuzane Čaputovej, ktorá čelila mnohým výzvam počas svojej funkcie. "Ako prvá žena v histórii v pozícii hlavy štátu reprezentovala Slovensko doma a v zahraničí vždy slušne a dôstojne," povedal. Po skončení slávnostnej inaugurácie v Slovenskej filharmónii Zuzana Čaputová odkráčala už ako bývalá prezidentka. Keď schádzala po schodoch, ako právý gentleman k nej zboku ihneď pristúpil jej priateľ Juraj Rizman, ktorý jej podal ruku. Celý moment zachytený na fotkách nájdete v galérii.