11. júl. 2024 o 04:00
Famous.cz, Koktejl

Britský kráľ začal podnikať s vodou po holení: Padne vám sánka, koľko stojí fľaštička

placeholder
Britský kráľ Karol III.
Zdroj: TASR/AP

Nič pre bežného Slováka.

Zahraničné promi
11. júl. 2024 o 04:00
Britský kráľ začal podnikať s vodou po holení: Padne vám sánka, koľko stojí fľaštička

Nič pre bežného Slováka.

Britský kráľ Karol III. už ako princ z Walesu začal podnikať na panstve Highgrove, kde má veľkú bio farmu. Od osemdesiatych rokov sa tam venuje ekologickému poľnohospodárstvu a povestné sú jeho záhrady plné kvetov a bylín. Ako kráľova záhrada teraz môže voňať nejeden muž. Kráľ totiž začal predávať vodu po holení, ktorá má voňať práve ako jeho záhony v Highgrove.

A za fľaštičku s objemom sto mililitrov chce 135 libier. V prepočte tak za bežný flakón kolínskej Highgrove Splash zaplatí našinec takmer 160 eur. Vodu po holení pre kráľa vyrába Truefitt & Hill.

„Highgrove Splash stelesňuje eleganciu a vďaka svojej sofistikovanej aróme prináša dotyk luxusu do každého zážitku z holenia. Živé citrusové tóny sa miešajú s vynikajúcou esenciou cyprusu, okamžite prebúdzajú zmysly a odhaľujú srdce z pokojnej levandule a exotického balzamu copaiba. S uzemňujúcou prítomnosťou vetiveru a povznášajúcim teplom cédrového dreva dodávajú základné tóny tejto výnimočnej vôni bohatosť a jemnú komplexnosť. Táto harmonická zmes vás vezme na strhujúcu zmyslovú cestu, zahalí vaše zmysly a zanechá trvalú vôňu nenápadného kúzla,“ uvádza sa na webe farmy Highgrove.