22. máj. 2024 o 07:30
mob, TASR, Koktejl

Slafkovskému naložil Šupler: To je jedna katastrofa! Hviezdu Montrealu si zastal známy moderátor

placeholder
Slovenský hokejista Juraj Slafkovský.
Zdroj: TASR

Mladý Košičan sa po náročnej sezóne v NHL rozhodol, že si ju ešte predĺži v národnom drese a na šampionáte sa mu vôbec nevedie zle.

Domáci šport
22. máj. 2024 o 07:30
Slafkovskému naložil Šupler: To je jedna katastrofa! Hviezdu Montrealu si zastal známy moderátor

Mladý Košičan sa po náročnej sezóne v NHL rozhodol, že si ju ešte predĺži v národnom drese a na šampionáte sa mu vôbec nevedie zle.

Jednou z najväčších hviezd slovenského výberu na MS v Česku je jednotka draftu 2022 Juraj Slafkovský (20). Mladý Košičan sa po náročnej sezóne v NHL rozhodol, že si ju ešte predĺži v národnom drese a na šampionáte sa mu vôbec nevedie zle. V siedmich zápasoch nazbieral rovnaký počet asistencií, no na prvý gól stále čaká.

Okrem športových výkonov však zaujal aj svojim správaním sa na ľade. Hneď v prvom zápase s Nemeckom na trestnej lavici vynadal rozhodcom a v stretnutí s Kazachstanom zase súperovi ukázal posmešné gesto, za ktoré sa následne ospravedlnil.

Napriek postupu do štvrťfinále sa ale hra slovenskej reprezentácie nepáči napríklad bývalému hokejistovi Igorovi Libovi (63), ktorého v najbližších dňoch uvedú do Siene slávy IIHF a už roky sa venuje deťom vo svojej akadémii. „Výkony sú nemastné a neslané. Vidno, že niečo nefunguje v mužstve. Ukázali to proti Poľsku, keď sa tam prakticky zasekli. Oni si musia sadnúť a povedať,“ prezradil pre TASR a pre Šport24 zhodnotil aj Slafkovského.

„Keby v NHL spravil, čo spravil, tak hovorím, tam sú dvere a tam si oddýchni. Na jeden zápas by som ho poslal medzi ľudí a tam nech porozmýšľa,“ zakončil.

Po prehratom dueli s Lotyšskom nešetril kritikou ani niekdajší reprezentačný kouč Július Šupler (73): „Treba sa koncentrovať, pripraviť a hrať s väčším nasadením. Pri kľúčových hráčoch mi chýbal rozhodujúci moment. Ideálne neboli ani realizácie gólových príležitostí a presilovky. Proste sme si niekedy veľa prihrávali a málo strieľali. Takto sa to nemôže hrať a Slafkovský? Kedy ho konečne posadia na tribúnu? Čo čítam aj vyjadrenia po zápasoch, to je jedna katastrofa,“ povedal tréner, ktorý v minulosti viedol aj Dinamo Riga pre Šport24.sk.

„Ja som nemohol zaspať. Na lotyšskej strane som mal veľa hráčov, ktorých som vychoval od 16 rokov a presne to mi chýbalo aj u našich hokejistov - nasadenie a entuziazmus,“ dodal.

Napriek mnohým negatívnym hlasom sa ho zastal moderátor Marcel Forgáč. Ten nechápe nepekné slová, čo útočníkovi Montrealu adresujú. „Keby som bol Juraj, aj by som uvažoval, prečo nie som radšej s frajerkou v Karibiku, ale idem v kuse na plný plyn, potím sa, zatínam zuby, znášam bolesť, napriek neľahkej záťaži po celom ročníku NHL.

Prečo musím znášať nonstop nakladačky od bulváru krajiny, ktorú hrdo a najlepšie ako viem, reprezentujem. Od fanúšikov, ktorí ma vlastne, zdá sa, neznášajú, a hoci som ešte úplný mladík, a v Amerike mi ešte ani legálne nenalejú, čakajú odo mňa asi zázrak na počkanie,“ napísal na sociálnej sieti. Jeho celý status si môžete prečítať TU! >>