17. jún. 2024 o 18:00
Miloš Audi, Koktejl

Muž sa dlho hanbil za bolesť v zadku, v skutočnosti to bol vážny symptóm: Zistili mu rakovinu!

placeholder
Kevin sa dlho hanbil za svoj stav a ignoroval ho.
Zdroj: facebook.com/kevinwaddle

Teraz to ľutuje.

Zaujímavosti
17. jún. 2024 o 18:00
Muž sa dlho hanbil za bolesť v zadku, v skutočnosti to bol vážny symptóm: Zistili mu rakovinu!

Teraz to ľutuje.

Muž menom Kevin Waddle sa hanbil za svoju bolesť, ktorú pociťoval, kvôli čomu ju dlho ignoroval. Ukázalo sa však, že išlo o závažný symptóm, ktorý odhaľoval život ohrozujúcu diagnózu. Ako informoval portál LADBible, napriek tomu mal starší muž šťastie, pretože mu lekári povedali, že jeho ochorenie je vyliečiteľné.

Hanbil sa za svoju chorobu

Waddle začal pociťovať bolesť zadku v januári 2023 a celý rok svoje nepohodlie ignoroval. Keď sa však príznaky zhoršovali, 57-ročný muž nabral odvahu a požiadal svoju manželku, aby skontrolovala, čo sa deje. Na dovolenke v Maroku, ktorú spolu absolvovali vo februári 2024, však jeho dlhoročná partnerka zostala zdesená, keď objavila hmotu o veľkosti dvojeurovej mince. Táto hruda bola obklopená kožou, pričom sa tam nachádzal otvor podobný pichnutiu špendlíkom.

57-ročný muž sa preto po prílete domov rozhodol objednať k svojmu obvodnému lekárovi. Ten ho okamžite poslal na CT vyšetrenie a krvné testy, ktoré odhalili rakovinu konečníka. Napriek tomu, že Waddle svoj stav ignoroval viac ako rok, lekári otcovi dvoch detí povedali, že tento stav je liečiteľný a nerozširuje sa. Všetko, čo muž musel podstúpiť bolo päť a pol týždňa ožarovania v nemocnici.

Otec dvoch detí sa teraz zameriava vo svojom živote na to, aby prinútil mužov hovoriť o svojich zdravotných problémoch, akokoľvek zahanbujúce sú. "Som ženatý 38 rokov a hanbil som sa o tom povedať svojej žene," povedal Angličan z mesta Leeds. "Keď som sa musel skloniť a prinútiť manželku, aby sa na to pozrela, chvíľu mi trvalo, kým som jej to vysvetlil," poznamenal.

Waddle dodal, že v súčasnosti je jeho životnou filozofiou netrápiť sa vecami, ktoré sú mimo jeho kontroly. "Moja žena uverejnila moju diagnózu na našej cestovateľskej stránke a dostal som obrovské množstvo podpory od ľudí, ktorých nepoznám. Preto ak máte nejaké problémy, skúste ich vyriešiť a neberte to ako prejav slabosti. Neskrývajte sa a nechajte sa vyšetriť," ozrejmil.