22. jún. 2024 o 08:10
TASR, Koktejl

Krvavá prestrelka v obchode si vyžiadala 3 mŕtvych: Policajti postrelili podozrivého!

placeholder
Nočná prestrelka si vyžiadala 3 mŕtvych a 10 zranených. (ilustračné foto)
Zdroj: iStock

Na mieste zahynuli dvaja policajti.

Zahraničné krimi
22. jún. 2024 o 08:10
Krvavá prestrelka v obchode si vyžiadala 3 mŕtvych: Policajti postrelili podozrivého!

Na mieste zahynuli dvaja policajti.

Piatková streľba v obchode s potravinami v americkom štáte Arkansas si vyžiadala troch mŕtvych a 10 zranených, vrátane dvoch policajtov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AP.

K streľbe došlo krátko po 11.30 hod miestneho času v obchode s potravinami Mad Butcher v meste Fordyce. Privolaná polícia postrelila podozrivého zo streľby, nespôsobila mu však život ohrozujúce zranenia, uviedol na tlačovej konferencii riaditeľ arkansaského ministerstva verejnej bezpečnosti Mike Hagar. Medzi postrelenými boli dvaja policajti, ich zranenia taktiež neboli život ohrozujúce.

"Ostatní utrpeli zranenia od život neohrozujúcich až po kritické," povedal Hagar. Polícia bezprostredne neuviedla, či k streľbe došlo v predajni alebo mimo nej, ani čo bolo útočníkovým motívom streľby.

Fordyce je mestečko s približne 3 200 obyvateľmi, ktoré sa nachádza 104 kilometrov južne od hlavného mesta štátu, Little Rock.

Video zverejnené na sociálnych sieťach ukazovalo najmenej jednu osobu ležiacu na parkovisku, zatiaľ čo ďalšie zachytilo ​​viac výstrelov. Zábery z miesta činu od reportérov ukázali množstvo dier po guľkách vo výklade obchodu s potravinami. Na videozáznamoch bolo vidieť, ako miestne i štátne záchranárske inštitúcie zasahujú na mieste činu a ako v blízkosti pristáva najmenej jeden zdravotnícky vrtuľník.

Guvernérka štátu Arkansas Sarah Huckabee Sandersová uviedla, že bola o streľbe informovaná. "Ďakujem orgánom činným v trestnom konaní a záchranárom za ich rýchlu a hrdinskú akciu na záchranu životov," napísala na sociálnej sieti X. "Moje modlitby sú s obeťami a všetkými tými, ktorých sa táto udalosť dotkla," dodala.

Ide o najnovší prípad masovej streľby, ktorá sa odohrala v obchode s potravinami. Biely rasista v roku 2022 zabil 10 Afroameričanov v supermarkete Buffalo. Táto streľba sa odohrala niečo viac ako rok po streľbe v supermarkete Boulder v štáte Colorado, pri ktorej prišlo o život taktiež 10 ľudí.