12. feb. 2024 o 07:30
žani, Koktejl

Speváčke Dominike Starej dvíha politika tlak, na toto musela zareagovať: Skapala som!

placeholder
Speváčka Dominika Jurena
Zdroj: Instagram/dstaraofficial

Nemohla si to nechať pre seba.

Domáce promi
12. feb. 2024 o 07:30
Speváčke Dominike Starej dvíha politika tlak, na toto musela zareagovať: Skapala som!

Nemohla si to nechať pre seba.

Celý svet speváčky Dominiky Jureny, za slobodna Starej, sa posledné dva roky točí okolo detičiek. Vo februári 2022 porodila prvého synčeka, ktorý dostal meno Miško a už v októbri 2023 sa z nej stala dvojnásobná mamina. Malá princezná Izabelka dáva bývalej superstaristke zabrať, no jediným úsmevom si všetko vyžehlí.

Nakoľko majú súrodenci malý vekový rozdiel, vyžadujú si obaja veľa pozornosti. Dominika pri nich nemá čas takmer na nič iné. Niet sa preto čomu čudovať, že filtruje situáciu v politike, no materstvo nie je jediný dôvod, prečo v tejto téme nemá prehľad.

"Politiku nesledujem, lebo mi dvíha tlak, ale včera na mňa vyskočili vyššie platy (skapala som) a dnes schválenie zákona," napísala v reakcii na schválenie kritizovanej novely Trestného zákona. "Verím, že voliči troch strán sa cítia v našej krajine od dnešného dňa bezpečnejšie," dodala ironicky.

Čo sa novelou zmení

Novela Trestného zákona má okrem iného priniesť zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), zmeny pri trestných sadzbách, hraniciach škôd pri majetkovej trestnej činnosti aj skrátenie premlčacích lehôt. Viac sa majú používať najmä peňažné tresty a tresty domáceho prostredia. Nová legislatíva má tiež zmierniť sankcie pri niektorých druhoch trestných činov.

Schválenie novely kritizujú PS, KDH a SaS, ktoré v súvislosti s jej prijímaním zorganizovali viaceré protivládne protesty. Všetky opozičné strany upozorňovali, že novelou sa skrátia aj premlčacie lehoty aj na trestný čin znásilnenia.

Poslankyňa Zuzana Števulová z PS vyhlásila, že vládnej koalícii je v záujme jej vlastnej beztrestnosti jedno, aké budú ďalšie obete novely Trestného zákona. Podľa poslanca KDH Františka Majerského NR SR schválením novely prerazila dno. Poslankyňa Mária Kolíková (SaS) reagovala, že koalícia si prijatím novely Trestného zákona v schválila amnestiu pre svojich ľudí. Líder opozičného hnutia Slovensko Igor Matovič si myslí, že hlasovaním sa "zavraždila spravodlivosť" na Slovensku.