18. jún. 2024 o 05:30
žani, TASR, Koktejl

FOTO Danko a Šulíková na Pellegriniho pompéznej recepcii: Pozrite, v čom prišla Sylvia!

Inauguráciu oslávil nový prezident vo veľkom štýle.

Domáce promi
18. jún. 2024 o 05:30
FOTO Danko a Šulíková na Pellegriniho pompéznej recepcii: Pozrite, v čom prišla Sylvia!

Inauguráciu oslávil nový prezident vo veľkom štýle.

Peter Pellegrini sa v sobotu stal oficiálnou hlavou štátu. Na inaugurácii boli okrem prezidentovej rodiny aj viacerí ústavní činitelia, poslanci NR SR, podpredsedovia vlády i ministri. Tiež zástupcovia regionálnej samosprávy, zástupcovia diplomatického zboru, registrovaných cirkví na Slovensku aj osobní hostia Pellegriniho. Premiér Robert Fico (Smer-SD) sa zo zdravotných dôvodov nezúčastnil.

Prítomní boli aj bývalí prezidenti SR Andrej Kiska, Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič či napríklad slovenskí expremiéri Vladimír Mečiar a Eduard Heger, ale aj bývalý český prezident Miloš Zeman a expremiér Česka Andrej Babiš. Tiež neúspešný prezidentský kandidát Ivan Korčok.

Inauguračný deň ukončil Pellegrini v sobotu večer slávnostnou recepciou na Bratislavskom hrade. Pozvánka prišla asi poltisícke hostí. Nechýbali ministri, poslanci, bývalí politici, veľvyslanci, prezidentovi súperi a aj prezidentovi blízki. Na pompéznej akcii zachytila televízia Joj tiež Andreja Danka s priateľkou Sylviou Šulíkovou. Blondínka zvolila šaty v jemnej levanduľovej farbe, ktorá jej veľmi pristane. Fotky nájdete v galérii.

Prvá vicemiss Slovensko 2021 sa na veľký večer a tiež prichádzajúce leto poriadne pripravila. Ešte v piatok zašla na skrášľovacie procedúry. "S pani doktorkou sme ešte pred letom jemne "hydratovali" pery a urobili sme ešte dodatočnú korekciu pleti," napísala Sylvia na svojom instagramovom profile.