17. jún. 2024 o 13:00
krsk, TASR, Koktejl

Kucherenko po prepustení exmanžela z basy s tým vyšla von: Pravda o mne a Sergejovi!

placeholder
Silvia Kucherenko je exmanželka Sergeja Kucherenka.
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Exmanžel známej Slovenky sa nedávno dostal von z väzenia.

Domáce promi
17. jún. 2024 o 13:00
Kucherenko po prepustení exmanžela z basy s tým vyšla von: Pravda o mne a Sergejovi!

Exmanžel známej Slovenky sa nedávno dostal von z väzenia.

Rodina je opäť pokope. Podnikateľ ukrajinského pôvodu Sergej Kucherenko opustil ústav v Hrnčiarovciach ešte v piatok 12. apríla. Kucherenko je exmanželom slovenskej modelky a podnikateľky Silvie Kucherenko, s ktorou má syna Alexandra.

"Okresný súd Trnava uznesením zo dňa 12. apríla rozhodol, že odsúdeného podmienečne prepustil z výkonu trestu odňatia slobody. Uložil mu skúšobnú dobu v dobe 4 roky. Rozhodnutie súdu je právoplatné," informovala hovorkyňa krajského súdu v Trnave.

Teraz, keď už je Sergej na slobode, rozhodol sa pre médiá prehovoriť o rokoch v base aj vďačnosti za to, ako ich syna vychovala Kucherenko, ktorá to robila prakticky sama. Mnohí fanúšikovia sa jej zároveň pýtajú, či sa bývalí manželia dali opäť dokopy.

Silvia má pre všetkých ráznu odpoveď. "Tak ešte raz. So Sergejom nie sme spolu. Nie sme partneri ani nebudeme. Keď sa niekde vyjadril, že sa venuje rodine, to znamená, že sa venuje Alexandrovi," ozrejmila na svojom Instagrame. Záber odpovede nájdete v galérii pod článkom.

Za čo sedel?

Najvyšší súd (NS) SR odsúdil podnikateľa koncom júla 2017 na 11 rokov väzenia pre trestný čin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Taktiež musel uhradiť spôsobenú škodu vo výške 7,8 milióna eur.

Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Kucherenko ako konateľ spoločnosti DND Invest v rozpore so zákonnou povinnosťou vykonávať pôsobnosť konateľa s odbornou starostlivosťou a v súlade so záujmami spoločnosti, napriek dostatku finančných prostriedkov koncom decembra 2009, nezaplatil banke mimoriadnu splátku vo výške 700 000 eur. Porušením podmienok spôsobil vyhlásenie okamžitej splatnosti 3,5-miliónového úveru. Súd ho uznal vinným a dostal 11-ročný trest.