23. jún. 2024 o 19:00
Miloš Audi, Koktejl

Chlapček († 5) išiel večer spať a už sa neprebudil, rodina je v šoku: Tichý zabijak!

placeholder
Cruz sa už viac neprebudil.
Zdroj: GoFundMe

Obrovská tragédia!

Zaujímavosti
23. jún. 2024 o 19:00
Chlapček († 5) išiel večer spať a už sa neprebudil, rodina je v šoku: Tichý zabijak!

Obrovská tragédia!

5-ročný chlapec zaspal a už sa nezobudil. Ako informoval portál The Sun, tragédia rodinu doslova zdrvila, pričom sa neskôr dozvedeli, že zahynul kvôli tichému, no nebezpečnému zabijakovi.

Nečakané úmrtie

Šokujúci prípad sa odohral v austrálskom Queenslande v máji 2024. Rodina sa poberala na spánok a medzi nimi bol aj 5-ročný Cruz. V noci nemali žiaden problém, no na druhý deň ráno zistili zdrvujúcu správu. Ukázalo sa totiž, že malý chlapec ležal vo svojej posteli bez známok života a rodičia ho nedokázali zobudiť.

Teta malého chlapca spustila zbierku na stránke GoFundme, aby získala financie na zaplatenie nákladov na pohreb. "Naše srdcia sa otriasli po náhlej a srdcervúcej strate môjho synovca Cruza. Už v piatich rokoch bol majákom lásky a svetla, bojovníkom, ktorý naplnil naše životy radosťou a smiechom. Bol to zdravý chlapec, ktorý išiel v jednu noc spať a už sa nezobudil. Nemal žiadne predchádzajúce choroby, zranenia ani príznaky," napísala.

Predpokladá sa, že Cruz zomrel v dôsledku stavu známeho ako syndróm náhleho úmrtia dojčiat, známejšieho po menom "náhla nevysvetliteľná smrť v detstve". Vzťahuje sa na úmrtia, ktoré po dôkladnom vyšetrovaní vrátane pitvy zostávajú nevysvetlené. Najčastejšie sa pri nich stáva, že na prvý pohľad zdravé dieťa zaspí a už sa neprebudí. Odborníci sa domnievajú, že sa objaví u jedného zo 100-tisíc detí, no nie je jasné, čo tento stav spôsobuje.

Kvôli tejto nepredvídateľnej diagnóze zostala rodina smutná, hoci vedela, že so stavom nemohla nič robiť. "Môj brat a švagriná nielenže prežívajú ohromnú bolesť zo straty svojho chlapca, ale musia sa starať aj o dve ďalšie deti, čo im spôsobuje finančnú záťaž. Preto vás pokorne žiadam o podporu. Každý dar, bez ohľadu na jeho veľkosť, výrazne pomôže zmierniť finančné problémy našej rodiny počas tohto neuveriteľne ťažkého obdobia," dodala v príspevku.