07. okt. 2023 o 11:00
žani, Koktejl

Internetom koluje úloha druháčika, učiteľka mu naparila 5, ľudia penia: Koľko takých monštier je v školách?!

placeholder
Chlapček dostal za vypracovanú úlohu päťku.
Zdroj: Facebook/Líný učitel

Ľudia zúria nad prístupom učiteľky.

Zaujímavosti
07. okt. 2023 o 11:00
Internetom koluje úloha druháčika, učiteľka mu naparila 5, ľudia penia: Koľko takých monštier je v školách?!

Ľudia zúria nad prístupom učiteľky.

Pred mesiacom začal školský rok, ktorý prináša žiakom, rodičom aj učiteľom nové výzvy. Deti už rozširujú svoje vedomosti a vypiľujú si ich tiež na rôznych úlohách a testoch. Vďaka nim by si mali pedagógovia overiť, či ich malí zverenci chápu učivo, alebo majú ešte nedostatky. Na facebookovom profile Líný učitel sa však objavilo vypracované zadanie druháčika, ktoré pritiahlo obrovskú pozornosť.

Deti na základnej škole v Českej republike mali za úlohu doplniť do slov v krátkej básničke spoluhlásky a tiež podčiarknuť slovesá. Školáčik, ktorý vypracoval úlohu na fotke s druhou časťou trochu zápasil a okrem slovies vyznačil aj iné slovné druhy. Za štyri chyby mu dala učiteľka nekompromisne tú najhoršiu známku.

Rodičia dieťaťa boli z prístupu zhrození a tak sa vybrali do školy. "Keď rodič toto antipedagogické hodnotenie rieši s učiteľkou a následne s riaditeľkou – nestane sa nič. V tejto škole je normálne trestať druháčikov päťkou za chyby. Koľko takých monštier je v českých školách? Bojím sa na to len pomyslieť...," stálo v popise k fotografii.

Príbeh malého školáka okamžite vyvolal silné emócie. Pod fotkou sa nazbieralo vyše 600 reakcií a takmer 300 komentárov. Ľudia len neveriacky krútili hlavami nad prístupom učiteľky. "To je šialené," napísala jedna komentujúca. "Zase jedna psychopatka v školstve, čo má potrebu mať nad niekým moc. Dala by som dieťa inam, toto sa nezlepší," myslí si Olga. "Cieľom učiteľky má byť, aby to dieťa pochopilo, a bola múdra generácia. Na liečenie mindrákov je psychiater, nie deti v škole," pridala sa Petra.

Ďalšia komentujúca napísala odkaz priamo učiteľke. "Ak toto čítate, hanbite sa za svoj prístup k deťom! Ten žiačik má všetko správne a že označil štyri iné slovné druhy? To sa snáď dalo vysvetliť tomu dieťaťu, ale netrestať ho päťkou. Ja učím na prvom stupni už 40 rokov, ale toto by som v živote neurobila. Chudák druháčik, veď vy mu sprotivíte školu hneď na začiatku. Je mi z vás smutno, pani učiteľka. Veď slovné druhy robia problémy ešte v deviatej triede!" penila dlhoročná pedagogička.

Kamarátka rodiny neskôr v komentároch doplnila, že fotka vznikla na konci minulého školského roka. Nakoľko rodičia nepochodili u učiteľky, ani riaditeľky, rozhodli sa inak nadaného syna preložiť na inú školu, kde začal chodiť do tretieho ročníka.