11. jún. 2024 o 13:13
Pelikan, Koktejl

Z tohto slovenského letiska si zaletíte do celého sveta. Vďačí za to tomuto spojeniu

placeholder
TS
Zdroj: Koktejl

Košice sú ideálnym miestom pre začiatok svetového dobrodružstva. Vďaka spojeniu s poľskou Varšavou sa z našej metropoly východu môžete iba s jedným prestupom ocitnúť vo vzdialenom Pekingu či New Yorku.

Koktejl
11. jún. 2024 o 13:13
Z tohto slovenského letiska si zaletíte do celého sveta. Vďačí za to tomuto spojeniu

Košice sú ideálnym miestom pre začiatok svetového dobrodružstva. Vďaka spojeniu s poľskou Varšavou sa z našej metropoly východu môžete iba s jedným prestupom ocitnúť vo vzdialenom Pekingu či New Yorku.

Predstavte si, že svoj deň začnete raňajkami v Košiciach a skončíte večerou v ktoromkoľvek kúte sveta. Realitou je to vďaka linke smerujúcej do Varšavy. Prevádzkuje ju letecká spoločnosť LOT, ktorá z poľskej metropoly lieta nielen do Európy, ale aj Ázie či Ameriky.

Navyše stačí, ak máte na cestovanie voľný iba jeden víkend. Krátky citybreak si môžete spraviť priamo vo Varšave. Z košického letiska vyštartujete v sobotu o 5.30 h a z poľskej metropoly odletíte v nedeľu o 23.05 h.

Spiatočné letenky z Košíc do celého sveta sa začínajú na cenovke od 139 eur. Pozrite si, do akých destinácii cestujeme z druhého najväčšieho slovenského mesta.

Akciové letenky z Košíc do celého sveta

Varšava, Poľsko

Varšava rozpráva príbeh odolnosti mesta, ktoré sa aj napriek takmer totálnej deštrukcii počas druhej svetovej vojny stalo prosperujúcou modernou metropolou. V jej uliciach stihli vyrásť impozantné mrakodrapy, ktoré dopĺňajú nákupné centrá a živá kulinárska scéna.

Historickou dominantou Varšavy sa stal Palác kultúry a vedy. Silného ducha mesta odzrkadľuje Múzeum Varšavského povstania. Spiatočné letenky do poľskej metropoly sa začínajú na cenovke od 139 eur s odletom z Košíc.

TS
TS
Zdroj: Koktejl

Miami, USA

Slnečné mesto v srdci Floridy je známe krásnymi plážami, kultúrnou rôznorodosťou aj živou atmosférou. Dovolenkári si môžu oddýchnuť na piesočnom pobreží South Beach, preskúmať farebnú historickú štvrť Art Deco alebo sa oddávať preslávenému nočnému životu.

Miami je navyše domovom hviezdneho Lionela Messiho. Zápas miestneho futbalového tímu je tak zážitkom na celý život, a to nielen pre športových fanúšikov. Spiatočné letenky do Miami s odletom z Košíc zoženiete od 719 eur.

TS
TS
Zdroj: Koktejl

Istanbul, Turecko

Mesto na hranici dvoch svetov je ideálnou destináciou na citybreak. Nevynechajte Veľký bazár, trhovisko s viac ako 2000 obchodmi, ktoré je plné potravín, korenín, suvenírov, ale aj ostatných domácich produktov. Povinnou zastávkou by mala byť aj Modrá mešita či Chrám sv. Múdrosti známy ako Hagia Sofia.

Nevynechajte ani poctivú tureckú kávu, ktorej pitie je v Turecku rituálom, o čom svedčí aj bizarný zákon z 15. storočia - žena mala právo rozviesť sa so svojím mužom, ak ju nezásoboval dostatkom kávy. Do Istanbulu môžete cestovať z východu Slovenska s letenkami už od 239 eur.

TS
TS
Zdroj: Koktejl

New York, USA

Mesto, ktoré nikdy nespí a najobľúbenejšia destinácia Slovákov v Spojených štátoch. To je New York. Za ruchom veľkomesta láka ročne tisícky našincov. Aktivít je v New Yorku nekonečno - či je to oddych v prírode v Central Parku, návšteva Sochy slobody, Empire State Building, nákupné šialenstvo, alebo ochutnávanie rôznych kultúr v oblastiach ako Little Italy a Chinatown, či kultúra na Broadwayi.

Toto mesto je priam nabité energiou a je dobrou voľbou počas celého roka. Spiatočné letenky do New Yorku z východu sa momentálne začínajú na cenovke od 699 eur.

TS
TS
Zdroj: Koktejl

Soul, Južná Kórea

Mesto plné palácov a supermoderných budov, kde stáročia staré uličky prechádzajú do širokých bulvárov plných mrakodrapov. V obchodných centrách nájdete tie najnovšie svetové vychytávky, zatiaľ čo v centre meste sa pýši palác Gyeongbokgung postavený pred viac ako 600 rokmi. Soul ponúka aj bohatý výber aktivít, a to v lone prírody i za stenami Hanoku. Objavte horu Namsan a jej okolitý park.

V múzeách sa priučte fascinujúcej histórii Kórejského polostrova či niekdajšieho kráľovstva. Spiatočné letenky do Soulu začínajú na cene od 579 eur s odletom z košického letiska.

TS
TS
Zdroj: Koktejl

Baku, Azerbajdžan

Na pobreží Kaspického mora sa rozprestiera hlavné mesto Azerbajdžanu. Baku je mesto kontrastov, v ktorom sa spája história a najmodernejšia architektúra. Objavte jeho čaro prechádzkou na promenáde a spoznajte bohatú minulosť v starobylých uličkách. Moderného duch mesta reprezentujú mrakodrapy Flame Towers.

Podmanivou je aj miestna kuchyňa ponúkajúca tradičné jedlá ako plov, dolma či šašlik. Spiatočné letenky z Košíc do Baku sa začínajú na cenovke od necelých 329 eur.

TS
TS
Zdroj: Koktejl

Oslo, Nórsko

Nórska metropola je fascinujúcou kombináciou modernej architektúry a bohatej histórie. Medzi najvýznamnejšie pamiatky mesta patrí stredoveký hrad Akershus či unikátna budova opery a baletu. Nevynechajte ani návštevu Munchovho múzea, ktoré je domovom jeho ikonického obrazu Výkrik.

Oslo je tiež vstupnou bránou k nádhernej nórskej prírode s fjordmi a horami na dosah ruky. Spiatočné letenky do Osla z Košíc sa začínajú na cene od 219 eur.

TS
TS
Zdroj: Koktejl