24. sep. 2023 o 11:21
TASR, Koktejl

Tragická nehoda pri obci Meliata: Po náraze do stromu prišiel o život 37-ročný vodič

placeholder
Pri nehode vyhasol život vodiča.
Zdroj: Facebook/ Polícia SR - Košický kraj

Polícia prípad vyšetruje.

Domáce krimi
24. sep. 2023 o 11:21
Tragická nehoda pri obci Meliata: Po náraze do stromu prišiel o život 37-ročný vodič

Polícia prípad vyšetruje.

Pri dopravnej nehode, ku ktorej došlo v sobotu (23. 9.) na ceste pri obci Meliata v okrese Rožňava, prišiel o život 37-ročný vodič z okresu Rožňava. Po náraze vozidla do stromu utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

K dopravnej nehode došlo v popoludňajších hodinách na ceste v smere od obce Meliata do obce Gemerská Hôrka. "Vodič pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky a v mierne pravotočivej zákrute s vozidlom prešiel do protismeru, potom zišiel z cesty na trávnatý porast, kde prednou časťou vozidla narazil do tam stojaceho stromu. Po náraze vozidlo otočilo a zostalo stáť na kolesách," priblížila Ivanová s tým, že vodič zraneniam na mieste podľahol.

Na miesto nehody bol privolaný aj znalec z odboru cestnej dopravy, polícia v súvislosti s nehodou začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. "Či práve rýchlosť bola dôvodom, prečo mladý vodič prešiel s autom do protismeru, alebo sa pod nehodu podpísali aj iné okolnosti, je predmetom ďalšieho vyšetrovania," dodala krajská policajná hovorkyňa.