21. máj. 2024 o 12:24
krsk, Koktejl

Obrovská rana: Zomrela hudobníčka Stanka Apfelová, na liek sa jej zbieralo celé Slovensko

placeholder
Zomrela hudobníčka Stanislava Apfelová.
Zdroj: Facebook/Stanka Apfelova

Hudobný svet zasiahla srdcervúca správa.

Domáce promi
21. máj. 2024 o 12:24
Obrovská rana: Zomrela hudobníčka Stanka Apfelová, na liek sa jej zbieralo celé Slovensko

Hudobný svet zasiahla srdcervúca správa.

Smutná správa šokovala mnohých Slovákov. Viacerí z nich totiž prispeli na liečbu hudobníčky Stanislavy Apfelovej, ktorá bojovala s rakovinou prsníka. Ako informuje Markíza, svoj boj napokon prehrala.

O jej odchode napísal na sociálnej sieti jej partner Erik. Stanku spoznalo celé Slovensko po tom, čo jej mala poisťovňa zamietnuť preplatenie onkologického lieku, preto vznikla zbierka, v rámci ktorej sa vyzbieralo niekoľko stotisíc eur, informuje televízia.

Slovenka bola basgitaristkou kapiel Zlokot a Toddler punk a mala 4-ročnú dcérku. "Niektorí ma možno poznáte ako Stanku, gitaristku a basgitaristku. Ja som ale aj mama… Mama, ktorá dostala prvýkrát rakovinu prsníka v 3. štádiu, keď jej dcérka Linda mala 6 mesiacov v roku 2020. Absolvovala som dlhú a náročnú liečbu v podobe chemoterapií, operácie, ožiarov a moja materská dovolenka naozaj nevyzerala ako materská iných mamičiek. Vlastne, doteraz to stále platí," napísala vo februári hudobníčka.

Veľmi tu chcela byť pre malú dcérku, no svoj boj prehrala v utorok 21. mája. "Vďaka, láska, za všetko, bola si najlepšia manželka, maminka, kamarátka, a samozrejme basáčka a gitaristka. Bola si hodená do boja, ktorý sa nedal vyhrať, ale bila si sa ako lev," odkázal do neba jej manžel.