15. dec. 2022 o 10:27
vmr, TASR, Koktejl

Nešťastie na východe Slovenska: Dom známeho futbalistu zhorel do tla!

placeholder
Futbalista Stanislav Šesták.
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Požiar zrubovej chaty v katastri obce Demjata, okres Prešov, spôsobil škody za približne pol milióna eur.

Šport
15. dec. 2022 o 10:27
Nešťastie na východe Slovenska: Dom známeho futbalistu zhorel do tla!

Požiar zrubovej chaty v katastri obce Demjata, okres Prešov, spôsobil škody za približne pol milióna eur.

Informovala o tom Miroslava Knišová z vnútorného oddelenia Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove s tým, že oheň zachvátil stavbu krátko po polnoci vo štvrtok, nikto sa pri požiari nezranil.

Podľa informácií TV Markíza mal rodinný dom patriť bývalému futbalovému reprezentantovi Stanislavovi Šestákovi. Rodina tam mala bývať asi desať rokov, v čase požiaru nebol nikto doma.

"Na mieste udalosti zasahovalo deväť príslušníkov z hasičských staníc Raslavice, Bardejov a Prešov s piatimi kusmi hasičskej techniky, ako aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Demjata s jedným kusom techniky. Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že ide o požiar dvojpodlažného dreveného zrubového domu s rozmerom približne 15 krát 15 metrov, ktorý sa nachádzal už v treťom štádiu horenia," uviedla Knišová.

Dodala, že zasahujúci hasiči odpojili objekt od prívodu energií a okamžite začali s hasiacimi prácami. Požiar sa im podarilo v priebehu dvoch hodín lokalizovať, následne postupne rozoberali konštrukcie objektu a pomocou termovíznej kamery vyhľadávali skryté ohniská a dohášali ich.

"Požiar bol zlikvidovaný krátko po štvrtej hodine. Z dôvodu silného zadymenia boli pri zásahu použité autonómne dýchacie prístroje," doplnila Knišová. Na miesto udalosti vyslali aj expertíznu skupinu z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR v Bratislave. Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania. "Následkom udalosti vznikla majiteľovi priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na hodnotu 500.000 eur," uzavrela Knišová.