Domáce krimi
photo Foto
video Video
05. okt. 2022 o 19:08
TASR, Koktejl

Seniorku podvodník obral o 11 000 eur, zachytila ho kamera: Polícia prosí o pomoc!

placeholder
Podvodník obral seniorku o veľké peniaze (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Muž predstieral, že je jej syn.

Domáce krimi
05. okt. 2022 o 19:08
Seniorku podvodník obral o 11 000 eur, zachytila ho kamera: Polícia prosí o pomoc!

Muž predstieral, že je jej syn.

Polícia vyšetruje pondelkový (3. 10.) zločinu podvodu, pri ktorom doposiaľ neznámy páchateľ obral 90-ročnú seniorku z Petržalky o 11.000 eur. V tejto súvislosti sa obracia na verejnosť s prosbou o pomoc pri pátraní po identite podvodníka. Bratislavskí policajti o tom informovali na sociálnej sieti.

Seniorke mal podvodník zavolať z neznámeho čísla predstierajúc, že je jej syn, ktorý pri dopravnej nehode zranil dieťa a potrebuje finančnú hotovosť 11.000 eur. "Seniorka podľa pokynov neznámeho muža vyhodila z balkóna svojho bytu požadovanú hotovosť, ktorú z trávnika zobrala neznáma osoba," priblížili policajti. Poškodená neskôr zistila, že jej syn nemal žiadnu dopravnú nehodu.

Polícia v súvislosti s prípadom poskytla verejnosti opis muža, ktorý má približne 40 až 45 rokov, je silnejšej postavy a na sebe mal oblečené krátke rifľové nohavice, biele tričko s nápisom, biele tenisky a plátenný klobúk bledej farby. "V prípade akýchkoľvek informácií o osobách a skutočnostiach súvisiacich s prípadom nám ich oznámte na bezplatnom čísle polície 158 alebo osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení," vyzvali policajti.