20. jún. 2024 o 11:03
žani, Koktejl

Výbuch českého auta v Chorvátsku: Neprežilo dieťa († 9)! Prvá verzia, čo spôsobilo tragédiu

placeholder
Chorvátska polícia vyšetruje tragédiu. (ilustračné foto).
Zdroj: iStock

Tragédia v obľúbenej dovolenkovej destinácii.

Zahraničné krimi
20. jún. 2024 o 11:03
Výbuch českého auta v Chorvátsku: Neprežilo dieťa († 9)! Prvá verzia, čo spôsobilo tragédiu

Tragédia v obľúbenej dovolenkovej destinácii.

K výbuchu auta s českými poznávacími značkami došlo v stredu okolo 18:00 v chorvátskej oblasti Obrovac. Denník Jutarnji list doplnil, že tragédia si vyžiadala život dieťaťa (9) a dve osoby utrpeli zranenia. Ženy vo veku 49 a 34 rokov skončili v nemocnici, 39-ročný muž bol po ošetrení prepustený.

Zadarská polícia vydala nové vyhlásenie, v ktorom prezradila, že v aute vlastnenom Čechom sa nachádzal zatiaľ neznámy výbušný systém. Podľa neoficiálnych informácií chorvátskeho denníku zastavil karavan na autobusovej stanici a predpokladá sa, že explodoval plyn v nádržiach. Dôvodom, prečo ho odstavili, mala byť porucha.

Smrť dieťaťa už potvrdilo aj české ministerstvo zahraničných vecí. Informáciu priniesol portál tn.cz. "Bohužiaľ došlo k bližšiemu neupresnenému výbuchu, pri ktorom zomrel český občan a ďalší dvaja boli zranení,“ uviedol rezort s tým, že okolnosti tragédie sa vyšetrujú a českí diplomati sú v kontakte s tamojšou políciou.

Jedna zo žien utrpela vážne poranenia brucha, pre ktoré ju ešte v noci operovali. Vo štvrtok ráno bol jej stav stabilizovaný a ležala na jednotke intenzívnej starostlivosti. "Druhá pacientka utrpela vážne poranenie oka a bolo o ňu primárne postarané na oftalmologickom oddelení, kde sa nachádza. Zatiaľ je stabilizovaná a podstupuje ďalšiu liečbu," uviedla zadarská nemocnica.