17. máj. 2024 o 17:00
mob, TASR, Koktejl

Pellegrini prezradil, čo mu v nemocnici povedal Fico: Ten skutok si pamätá a bol z toho prekvapený

placeholder
Peter Pellegrini a Robert Fico.
Zdroj: TASR

Novozvolený prezident sa s premiérom rozprával necelých 24 hodín od náročnej operácie.

Slovensko
17. máj. 2024 o 17:00
Pellegrini prezradil, čo mu v nemocnici povedal Fico: Ten skutok si pamätá a bol z toho prekvapený

Novozvolený prezident sa s premiérom rozprával necelých 24 hodín od náročnej operácie.

Na premiéra Roberta Fica (60) bol v stredu po zasadnutí vlády v Handlovej spáchaný atentát. Páchateľom je 71-ročný Juraj C. z Levíc, ktorý vystrelil päť výstrelov. Po nich museli premiéra previezť do Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici, kde ho niekoľko hodín operovali.

Predseda vlády zatiaľ naďalej zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) a v piatok absolvoval chirurgický zákrok, počas ktorého bolo odstránené nekrotické tkanivo, čo zostalo po strelnej rane.

Ani nie 24 hodín od ťažkej operácie ho navštívil novozvolený prezident Peter Pellegrini (48), ktorý v relácii TA3 s Petrom Bielikom prezradil detaily zo stretnutia. „Musím povedať, že to bolo ľudsky veľmi emotívne. Poznám ho cez 20 rokov a je niečo úplne iné stretávať sa s ním v pracovnom živote, je niečo iné počuť, že sa niečo stalo a niečo iné je na vlastnej koži vidieť na JISke pána premiéra. Do poslednej chvíle nebolo isté, či bude v stave, aby som sa s ním mohol stretnúť,“ povedal na úvod a pokračoval.

„Nakoniec bola možnosť, že som na pár minút mohol osobne pri jeho lôžku s ním hovoriť. Bol to ľudský rozhovor, kedy mi on hovoril, že čo sa to stalo a ako rýchlo sa to stalo. Ja som mu samozrejme vyjadril podporu a odkazy od všetkých, ktorí ho nechali pozdravovať a zaželal mu skoré uzdravenie. Naozaj mu držím palce, pretože prichádza tá hlavná časť, kedy po tom ako odviedli lekári špičkovú prácu, teraz je rad na ňom a jeho telu, aby nasledujúce hodiny a dni to dokázal zvládnuť, pretože tie sú najkritickejšie,“ uviedol Pellegrini.

„Ten skutok si pamätá a bol z toho prekvapený, že ako sa to mohlo stať a ako rýchlo sa to zomlelo. Nemá ani žiadny šok, ktorý by mu, ako to telo niekedy obranne spraví, že vymaže časť tej zlej udalosti. On dokonca bol po celý čas až do príchodu do Banskej Bystrice úplne pri vedomí. Vnímal všetko, čo sa okolo neho deje,“ zakončil novozvolený prezident.