Určite ste sa niekedy previnili tým, že ste si v neskorých nočných hodinách odskočili napiť sa do kúpeľne. Preto by ste mali vedieť, že takáto voda nemusí byť úplne vhodná na pitie. Na zaujímavé zistenie upozornil denník Mirror.
Až do 70. rokov 20. storočia boli vo Veľkej Británii pri stavbe mnohých domov používané olovené rúry. Tento jedovatý kov sa časom mohol „rozpustiť“ v dodávkach vody, čo mohlo viesť k množstvu nepríjemných príznakov.
Aj keď bývate v novostavbe, pitie vody z vodovodu v kúpeľni môže znamenať, že popíjate stojatú vodu, ktorá pochádza priamo z vodnej nádrže. Hlavne staršie domy majú často odlišné vodovodné systémy, čo znamená, že voda, ktorá tečie z kohútika v kúpeľni, môže byť menej čerstvá ako tá v kuchyni.
„Vo všeobecnosti je voda z vodnej nádrže náchylnejšia na kontamináciu. Preto sa dostáva len do prístupových miest určených na domáce použitie - napríklad do vašej kúpeľne. Keď voda nejaký čas stagnuje, má tendenciu zachytiť usadeniny vodného kameňa alebo nečistoty z vodnej nádrže a preniesť ich do kohútika vo vašej kúpeľni,“ varovali odborníci s Victorian Plumbing. Hoci vodný kameň nie je pre vaše zdravie nebezpečný, určite by ste si vo vode nechceli nájsť kúsky kriedových minerálov.
Množstvo používateľov na sociálnej sieti X (predtým Twitter) kritizovalo Britov, ktorí pijú vodu z kohútika v kúpeľni. „Voda z umývadla v kúpeľni je nechutná a nie je vhodná na pitie. Nesnažte sa mi nahovoriť, že je to rovnaká voda ako z kuchynského drezu. Viem, o čo ide,“ napísal jeden z používateľov.
„Nikdy v živote nebudem piť vodu z vodovodu, je mi z vás zle,“ ozval sa ďalší. „Prečo mi nikto nepovedal, že voda z kúpeľne je doslova škodlivá? Je to jediné, čo pijem,“ napísal tretí.